14 yaşında Almanya’ya yerleşen ve Almanların Paris'i işgali dahil, birçok bilgiyi Türkiye'nin Viyana Konsolosu'na ulaştıran Emine Adalet Pee'nin hayatının dizi olacağı haberi gelmişti. 

 8. bölümüne kadar senaryosunun yazıldığını "Kara Kâküllü Kız Emine Adalet Pee" dizinin afişi paylaşılmıştı. 

 Geçen akşam "Cem Karaca'nın Gözyaşları"nın galasına katılan Ebru Şahin'in açıklaması merak konusu oldu. 

TRT’nin dijital platformu ''tabii'' ve ''Türk Hava Yolları'' iş birliğine başladı TRT’nin dijital platformu ''tabii'' ve ''Türk Hava Yolları'' iş birliğine başladı

Prens dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan oyuncu "Siz, bir biyografi filminde kimi canlandırmak istersiniz?" şeklindeki soruya; "Emine Adalet Pee'yi canlandırmak isterim" cevabını verdi. Tuğrul Eryılmaz'ın danışamlığını yaptığı üç sezon olarak tasarlanan dizinin oyuncu kadrsou açıklanmadığı için, Şahin'in bu cevabı, oyunucunun bu diziyle anlaşmış olabileceği ihtimallerini akıllara getirdi. 

Yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, Şaziye Karlıklı’nın aynı adlı biyografik eserinden uyarlanan, Kara Kaküllü Kız Emine Adalet Pee'nin öykü ve tretmanı Mine Şengöz, Zehra Çelenk, Erdinç Ulutaş tarafından yazılan projenin senaristliğini Zehra Çelenk yapıyor. 

Muhabir: Galip Ercan Öztürk