Amerikan Askeri, Washington'da İsrail protestosunda kendini yaktı Amerikan Askeri, Washington'da İsrail protestosunda kendini yaktı

Korkunç olay Kolombiya'nın Bolivar mahallesinde, özellikle 8. ve 9. caddeler arasındaki Carrera 3'te yaşandı. Arlison David Álvarez Zapata olarak tanımlanan saldırgan, dikkati dağılmış kadının işyerinde bulunduğu bir gözlükçü dükkanına girdi. Şiddet uygulayan adam ayrım gözetmeksizin palalarını savurarak olay yerinde paniğe yol açtı.

Saldırıyı fark eden cesur genç kadın, ofislerden birine sığındı ve orada saldırganla trajik bir sonuçla karşılaşmamak için mücadele etti. Çıkış kapısına doğru ilerleyerek potansiyel kadın cinayetinin amacına ulaşmasını engelledi. Kendini savunmaya çalışırken kollarından ağır yaralanan kadın, kaçarak hayatını kurtarmayı başardı.

Cali Metropolitan Polisi komutanı Albay Carlos Oviedo liderliğindeki yetkililer, saldırganı yakalamak için hızla harekete geçti. Valle del Cauca Polis Departmanı komutanı Albay Giovanni Cristancho, Arlison David Álvarez Zapata'nın zaten aile içi şiddet ve gasp konusunda sicili bulunduğunu ve şimdi bu yeni suçtan dolayı suçlamalarla karşı karşıya kalacağını belirtti.

Şu anda iyileşmekte olan mağdur, Yumbo belediye yönetiminden psikolojik destek alacak. Belediye Başkanı Alexander Ruiz, topluluğun gerekli tüm desteği sağlayacağına ve saldırganın, yasanın tüm katılığı altında sonuçlarına katlanacağına dair güvence verdi.
"Bakışları beni çok korkuttu, o tek bakışın şu anda bu kadar sonuç doğuracağını hiç düşünmemiştim. Kalçaya, bele gelen darbeler, çok şükür zamanla, süreçle iyileştirilebilecek darbeler. Bunu gerçekleştireceğim" dedi.
 

Muhabir: ERAYCAN ERGİNBAŞ