Müslümanların evlilik ve boşanmalarını düzenleyen yasa yürürlükten kalktı Müslümanların evlilik ve boşanmalarını düzenleyen yasa yürürlükten kalktı

Olay Meksika'nın Tabasco 2000 bölgesi Villahermosa'da kaydedildi. Meydana gelen olayda, silahlı çatışmada üç genç hayatını kaybetti. Yerel Güvenlik ve Vatandaş Koruma Sekreterliği (SSPC), Tabasco Seguro operasyonu kapsamında gençlerin öldürülmesiyle bağlantılı yedi kişinin tutuklandığını bildirdi.

Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan olay, 11 Şubat 2024 Pazar günü erken saatlerde, bir kamyondaki silahlı kişilerin, ünlü kulüpten ayrılırken mağdurların üzerine ateş açmasıyla meydana geldi.


Edinilen bilgiye göre, gençler daha önce gece işletmesinde saldırganlarla tartışmış, saldırganlar oradan ayrılmış ancak daha sonra barın dışında saldırıyı gerçekleştirmek için geri dönmüşlerdi.

Bölgeden açılan ateş ihbarına yanıt veren Eyalet Polisi, yapılan operasyon sonucunda kaçmaya çalışan 7 kişiyi gözaltına almayı başardı. Ayrıca olayda kullanıldığı iddia edilen bir Jeep Cherokee kamyonun da aralarında bulunduğu 3 araca ve bir ateşli silaha el konuldu.

Tutuklananların kimlikleri yetkililer tarafından açıklanmadı fakat soruşturma devam ediyor. Şahısların cesetleri, ilgili soruşturmayı başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı adli tıp uzmanları tarafından çıkarıldı.
 

Muhabir: ERAYCAN ERGİNBAŞ