Aracın etrafını saran soyguncular, genç kadın ve adamı araçtan inmeleri konusunda tehdit ettiler. Genç kadın, arabayı çalanların isteklerine uyan şekilde korku içinde araçtan çıkarken, bu kez soyguncular sevgilisinin diz çökmeyi talep etti. Soygun zannedilen bu olay karşısında şaşkına dönen genç kadın, gözyaşları içinde beklerken sevgilisi aniden yere diz çökerek bir yüzük çıkararak evlilik teklifi yaptı.Olayın ardından bir süre ne olduğunu anlamayan genç kadın, sevgilisine şakacı bir tokat attıktan sonra sevinç gözyaşlarına boğuldu. Çift, birbirine sarılarak bu özel anın tadını çıkardı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, izleyiciler tarafından yaratıcı ve duygusal bir evlilik teklifi olarak değerlendirilirken, bazıları ise şiddet içeren bir senaryonun normalleştirilmesine tepki gösterdi.

Kalıcı makyaj, kanser veya tümörün geç fark edilmesine neden olabilir

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj günümüzde birçok kadının yaygın olarak tercih ettiği makyaj uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkar. Özel iğneler aracılığı ile doğal boyalar ve minerallerin derinin üst bölümüne uygulanması işlemi, kalıcı makyaj olarak tabir edilmektedir. Bu makyaj uygulaması dövme işlemi ile benzer niteliklere de sahiptir. Kalıcı makyaj işlemi kaşlara uygulanabileceği gibi göz bölümüne ve dudaklara da uygulanan bir işlem olarak öne çıkmaktadır.

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılıyor? Kalıcılığı 5 yıl sürerken, iyileşme  sürecinde öpüşmekten kaçının!

Kalıcı makyaj nasıl uygulanır?

Kalıcı makyaj işlemleri, uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir, çünkü bu, olası problemleri önlemenin önemli bir yoludur. Kalıcı makyaj uygulamaları, belirli bir süre boyunca makyaj yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak kadınlar için pratik bir çözüm sunar.

Makyaj konusu kadınlar için büyük önem taşır ve kalıcı makyaj, bu konuda bir çözüm sunar. Ancak, kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusu, genellikle iki farklı şekilde gerçekleşen uygulamalara dikkat çeker:

Birincisi, microblading olarak bilinen yöntemdir ve uç kısmında iğne bulunan bir kalem kullanılarak gerçekleştirilir. Bu işlem genellikle kaş bölgesine uygulanır ve doğal bir kaş görünümü elde etmeyi amaçlar.

İkincisi ise cihaz yardımıyla gerçekleştirilen micropigmentasyon işlemidir. Bu yöntemde kullanılan cihazın uç kısmında özel iğneler bulunur. Bu iğneler, belirlenen renkleri deri altındaki dokulara uygular.

Kalıcı makyaj çeşitleri nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamaları, her gün makyaj yapmak istemeyenler için ideal bir seçenektir. Bu uygulamalarda derinin altına uygulanan maddeler, hem kokusuz hem de renksizdir. Uygulama sırasında anestezik ürünler kullanıldığı için kişiler acı hissetmez veya çok az acı hissedebilirler.

Günümüzde birçok farklı bölge için kalıcı makyaj işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin başında şu çeşitler gelir:

Yeni nesil dolgular doğal görünüm sağlıyor Yeni nesil dolgular doğal görünüm sağlıyor
  1. Kalıcı Kaş Makyajı İşlemi: Kaşların şeklinin belirlenmesi ve kalıcılığının sağlanması amacıyla yapılan bir uygulamadır.

  2. Kalıcı Dipliner İşlemi: Göz çevresine yapılan bu uygulama ile gözlerin daha belirgin ve çekici bir görünüme kavuşması hedeflenir.

  3. Kalıcı Eyeliner İşlemi: Göz kapaklarına çekilen bu çizgilerle göz makyajı sürekli olarak korunur ve belirginleştirilir.

  4. Kalıcı Dudak Makyajı İşlemi: Dudak çevresine uygulanan bu işlem, dudakların daha dolgun ve renkli görünmesini sağlar.

Her biri kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlı olarak yapılan bu kalıcı makyaj işlemleri, pratik ve uzun vadeli çözümler sunar.

Kalıcı makyaj ne kadar dayanır?

Kalıcı makyaj işlemi, uzman eller tarafından profesyonelce uygulanmalıdır çünkü adından da anlaşılacağı gibi kalıcı bir uygulamadır. Bu uygulama, kişinin cilt tipine bağlı olarak farklılık gösterebilen bir kalıcılık süresine sahiptir.

Kalıcı makyajın cilt üzerindeki kalıcılık süresi genellikle kişinin cilt tipi, uygulama yapılan bölge ve kullanılan malzemelere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle, kalıcı makyajın ne kadar süreyle kalacağı kişiden kişiye değişebilir.

Bu işlemin tamamen doğal maddelerle uygulandığı göz önüne alındığında, belirli aralıklarla tekrarlanması önemlidir. Bu, uygulamanın ilk günkü taze ve doğal görünümünü korumak için gereklidir. Uygulamanın ne sıklıkta yeniden yapılacağı, kişinin cilt tipine, yaşına ve makyaj tercihlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda uzman bir profesyonelle işbirliği yapmak, en iyi sonuçları elde etmek için önemlidir.

Kaynak: haber merkezi