Kağıthane Belediyesi'nin, son aylarda düzenlediği lokum ihaleleri dikkat çekiyor. 

Kamu İhale Bülteni'nde yer alan bilgilere göre Kağıthane Belediyesi, esnaf ziyaretleri ve organizasyonlarda dağıtılmak üzere binlerce liralık lokum aldı.

7 Eylül tarihinde “Kültürel Değerlerimizin Paylaşılmasının Sağlanması İçin Esnaf Ziyaretleri ve Organizasyonlarda Kağıthaneli Hemşehrilerimize Dağıtılmak Üzere Lokum Alımı" adı altında bir ihale düzenledi. Sadece iki şirketin katıldığı ihaleyi, 288 bin 40 TL teklif veren Baklavacı Güllüoğlu Mehmet Nejat Güllü Gıda Şirketi’nin aldığı açıklandı. Şirket ile belediye arasında da 21 Eylül’de sözleşme imzalandığı belirtildi.

TRT’nin dijital platformu ''tabii'' ve ''Türk Hava Yolları'' iş birliğine başladı TRT’nin dijital platformu ''tabii'' ve ''Türk Hava Yolları'' iş birliğine başladı

Belediyenin yine aynı şirketten, Eylül ayındaki 288 bin 40 liralık alımdan önce 678 bin 870 liralık bir lokum alımı daha gerçekleştirdiği EKAP kayıtlarıyla tespit edildi. 

Ihale

Bir ay gibi kısa bir sürede bu lokumların nereye dağıtıldığı merak konusu olurken ihaleleri X hesabından paylaşan gazeteci Ali Avcu, "Kâğıthane'de Güllüoğluna lokum ihaleleri, lokum gibi devam ediyor" notunu düştü.

Kaynak: ERCAN ÇANKAYA