Dün akşam saatlerinde Adalet Mahallesi 1593/9 Sokak'ta meydana gelen olayda, B.M. ile henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi arasındaki sokak tartışması silahlı kavgaya dönüştü. Bu korku dolu anlarda, çatışmanın bir anında dikkat çeken detay ise sokakta bulunan bir kadının, B.M. tarafından kalkan olarak kullanılması oldu.

8 katlı apartmanda yangın: 3 kişi dumandan etkilendi 8 katlı apartmanda yangın: 3 kişi dumandan etkilendi

Olayın büyümesiyle silahlar çekildi ve kimliği belirsiz kişi, B.M.'ye ateş ederek bacağından yaraladıktan sonra olay yerinden kaçtı. Sağlık ekipleri, yaralı B.M.'yi Bayraklı Şehir Hastanesi'ne sevk etti. Polis ekipleri, B.M.'ye ait ruhsatsız tabancayı olay yerinde ele geçirirken, hastanedeki tedavinin ardından B.M. emniyete götürüldü. Diğer kişinin kimliğini belirlemek ve yakalamak için çalışmalar sürüyor.

Güvenlik kameraları ve bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, B.M.'nin tabancayla koşarken sokakta bulunan bir kadını insan kalkanı olarak kullanması, çatışma anının şiddetini gözler önüne serdi. Yaşanan arbede sırasında diğer şüphelinin B.M.'yi tabanca ile vurarak kaçtığı anlar da görüntülere yansıdı.

Kaynak: İHA