İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, Latife Hanım Mahallesi'nde bir apartmanda gerçekleşen vahşi olayda, sokaklardan topladığı kedileri öldüren ve apartman bahçesine atan şüpheli, polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Çevre sakinlerinden bir kişi ise şüphelinin gözaltına alınması sırasında polis ekibine karşı tepkisini yumruk atarak gösterdi.


Olayın meydana geldiği apartmanın bahçesinde ölü kedi cesetleri bulan çevre sakinleri, güvenlik kameralarını inceledikten sonra şüphelinin, K.K. (37) adlı şahıs olduğunu tespit ederek durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, savcılıktan alınan arama kararıyla şüphelinin adresine gittiğinde K.K., kapıyı açmamak ve direnmek suretiyle ekiplere zorluk çıkardı. 

Çilingir yardımıyla kapı açıldıktan sonra gözaltına alınan K.K., olay yerine gelen polis aracına bindirilirken bir vatandaş tarafından saldırıya uğradı.


K.K.'nin evinde yapılan aramada, çeşitli işkence izleri taşıyan ölü kedi cesetleri bulundu. Bu cesetler, delil torbasına konularak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayda, şüphelinin kedilere işkence ettiği ve onları apartman bahçesine attığı korkunç anlar görüntülendi. K.K.'nin daha önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle uzaklaştırma kararı alındığı da belirlendi.

Çiçek açan badem ağaçları Akdamar Adası'nı renklendirdi Çiçek açan badem ağaçları Akdamar Adası'nı renklendirdi

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA