Toplantıya, Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, öğretmenler ve çok sayıda ilçe meclis üyesi öğrenci katıldı.

Kaza yapan aracın sürücüsü hüngür hüngür ağladı! Kaza yapan aracın sürücüsü hüngür hüngür ağladı!

Vali Gül, Avcılar İlçe Öğrenci Meclisi toplantısında, yaptığı konuşmada, "Meclise katkılarınızdan dolayı öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi tebrik ediyoruz. Öğrenci meclislerinin merkezi okullar. Okullardaki meclisler, Millî Eğitim’in genel politikası ile çatışmamak şartıyla istediği her etkinliği yapabilir." dedi.

HER BİR MECLİS ÜYEMİZİ YARINLARIN LİDERİ OLARAK YETİŞTİRECEĞİZ

Okullarda 15 kişilik bir meclisin bulunduğunu belirten Vali Gül, her sınıfta 1 kız ve 1 erkek temsilci ile bir öğretmenin rehberlik ettiğini vurguladı. Temsilcilerin sınıflarının taleplerini meclise taşıdığını ifade eden Vali Gül, "Amacımız, gençlerimizin vicdanlı, merhametli, adaletli yetişmesini sağlamak, devletimize ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmek. Her bir meclis üyemizi yarınların lideri olarak yetiştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Vali Gül, her okulda kendi içinde tiyatro kulübü, korolar gibi etkinliklere yer verilmesi çağrısında bulunarak, öğretmen ve öğrencilerin okuldaki potansiyellerini harekete geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. Konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkür eden Vali Gül, öğrencilerin gelecekteki liderler olarak yetiştirilmesine yönelik projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için çaba harcayacaklarını vurguladı. 

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR