RIDVAN DİLMEN: Stoperleri hocalar santrfora yollar. Siz gidip 86. dakikada en uzun adamınızı oyundan çıkarıyorsunuz. Ki golü de atmış kafayla. Yanlış hamle. Dzeko'yu oyundan çıkardığı maçlarda oyun ona göre gidiyordu, Dzeko'yu çıkarması doğruydu. Ama bu maçta çıkarması yanlış. Hocanın gönlündeki santrforun Batshuayi olduğuna eminim.

rıdvan dilmen-2

EN LAZIM OLDUĞU ANDA KENARDA


Ben her şeyi yaparım, Dzeko'yu berabereyken asla çıkarmam. Hocam yoruldum dese bile gider 'Aman idare et ne olur' derim. Sen şuursuzca doldur boşaltlara başladığında en etkili olacak adamı çıkarıyorsun.

Cengiz ve Dzeko problem çözücü oyuncular. Dzeko gibi bir oyuncuyu futbolun doğruları dışında zaman zaman kaos futbolunda da kullanmak gerek. 1.90'lık adama şişirirsin, duran top aldırır, kafa vurup bir şeyler yapar. Bir şeyler üretmeye çalışırsın.

ersun1

323 çocuktan sonra emekli oldu! 323 çocuktan sonra emekli oldu!

ERSUN YANAL: Fenerbahçe'nin bu stresi yönetmek konusunda bazı oyunculara ihtiyacı var. Bu kadar baskın oynarken 85. dakikada 10 dakikada uzasa 15 dakikalık bir oyun var. Ceza sahası oyunu oynuyorsun, merkez çok kalabalık. Şimdi orada Dzeko'yu niye çıkarırsın? 

Bazen oyun oynanmıyor. Bazen oyun kaosa dönüyor. Sana orada kaosu yaratacak bir oyuncu lazım. Sen onu oyundan alırsan oyunu yumuşatmış olursun.

edin dzeko-2

DZEKO’DAN DAHA İYİ KAFACI MI VAR?


İLKER YAĞCIOĞLU: Kent'i oyuna alıp Dzeko'yu çıkarmanın ne mantığı var? Oyunun sonlarında ne olur? Duran top olur, doldur boşalta döner oyun. Senin elinde Dzeko'dan başka daha iyi kafa vuracak oyuncun var mı? Yok. O da bir akıl tutulması."

TUGAY KERİMOĞLU: İsmail'i oyundan gole ihtiyacınız olduğu için aldınız, sonra gidip 86'da Dzeko'yu oyundan çıkardınız. Hatalı değişiklikler. Satmaya uğraştığın Kent'ten bir değişim bekliyorsan sana o değişimi bu maçta vermez. Senin gole ihtiyacın var. Kurtarıcı Kent olmaz.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ