Küme düşme mücadelesi veren Gaziantep FK bu akşam tam kadro ile çıktı İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’sine.

Sumudica Türkiye Kupasını çok önemsiyor anlamı çıkardım bundan. Sanırım taa Yunanistan’dan gelen telefon hala motivasyon etkisini koruyor. 
Ne diyelim, Sumudica “İsmail Kartal kim?” diye sormuştu sanırım artık öğrenmiştir. Mesleğine saygısı olduğunu düşünmediğim bir teknik adam Sumudica!

Son lig maçından 9 farklı oyuncuyla sahaya çıktı Fenerbahçe. Rezalet zeminde top tekniği yüksek takımların zorlanacağı aşikar. Bu zemin problemi ülke geneli için geçerli.
Samsun, Antalya, Ankara, Antep, Pendik ve daha bir çok stat kan ağlıyor. Hatta 2 yıl UEFA’nın baktığı çiçek gibi olan Atatürk Olimpiyat stadının halinden bizim TFF’nin sorumsuzluğunu anlayın. El bakınca bağ, TFF kontrolünde dağ oluyor her şey! 

Nitekim bu kötü zemin Mert Müldür’ün erken çıkmasına sebep oldu. Belki de King de bu konudan dolayı oyundan çıktı.

Mert Hakan’ın kazandırdığı penaltı hakemin yakaladığı, VAR’ın müdehale alanına girmese de dur bakayım bir şey çıkarmı dediği bir penaltıydı. Batshuayi net vuruşla skoru aldı.Oostervolde’nin vicuttan sekip dirseğine çarpan topta ise kararı VAR verdi. Fakat İrfan Can Eğribayat topu çıkardı. Ayağı da gayet çizgideydi, yaygara yapanlara aldırış etmeyin.Hemen ardından Bonucci’nin asist karambol karışımı pasını Batshuayi gol yaptı ve maçın skoru geldi.

Yazabileceğim iki husus var. 

Birincisi Sumudica artık İsmail Kartal’ın kim olduğunu biliyordur diye düşünüyorum. Hatta bu akşam sahada müthiş bir performans gösteren İsmail Yüksek’i de tanımıştır. İsmail özellikle Zajc sahadayken çok zorlandı. 
Zajc’ın tempo bulması gerekiyor.

İkinci husus ise İsmail Kartal’ın İrfan Can, Szymanski, Tadic ve Krunic’i oyuna alıp bu zeminde riske etmesiydi. Krunic belki orta alan için gerekliydi ama diğer oyuncuların riske edilmesi yanlıştı.

Hatta King oyundan çıkınca Kent’e süre verilebilirdi. Artık bu konuda ne yapılacağına karar verilmesi gerekiyor. İki günlük süreçte belki de kiraya verilecek Ryan Kent.

Mert Hakan bu akşamın çalışkanlarından ve sonuca etki eden oyumcularındandı. Umarım üzerine koyarak devam eder.

Hakem Burak Şeker ve VAR’ın 2 pozisyon damga vurduğu bir maç oldu.Penaltıların 2’si de griydi. Hakem kararına saygı duymak gerekir ama 2 pozisyon için de VAR müdehalesi gereksizdi.

Maçın Üçlüsü

Eğribayat - İsmail Yüksek - Batshuayi