İşitme engelli maratoncu Kadir Çelik yurt dışında 4-8 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak olan HIRVATİSTAN İSTRIA - 69K koşusuna ve 26 Ağustos -1 Eylül arasında yapılacak olan FRANSA UTMB - CCC 100K koşusuna Kappa ve Doğuş Otomotiv sponsorluğunda katılacak. Kadir Çelik Acunmedya’nın desteklediği Çocuk Eğitim Derneği’nin “Sessizliğime Kulak Ver” projesi kapsamında 0-6 yaş işitme engelli çocukların okul öncesi eğitimlerine destek vermek için koşacak.

Nesrin Cavadzade şimdi de TFF Başkanı Servet Yardımcı’nın oğluyla! Nesrin Cavadzade şimdi de TFF Başkanı Servet Yardımcı’nın oğluyla!

Çed1

1983 yılında %66 işitme engelli doğan Kadir Çelik koşmaya kendini iyi hissetmek için başladığını belirterek, koşmanın bir alışkanlık haline geldiğini, diğer koşucularla da iletişime geçtikçe sosyal ilişkilerinin geliştiğini söylüyor. Tüm bu olumlu gelişmeler maratoncuyu yeni hedefler belirlemeye yönlendirmiş ve bunun sonucunda Türkiye’nin hemen her şehrinde ultra maratonlara katılarak Türkiye’nin ilk işitme engelli trail maraton koşucusu unvanına sahip oldu.

Türkiye’de en iyi Trail koşuları; Efes Ultra, İstanbul Ultra, Uludağ Ultra, Tuz Gölü Ultra, Kapadokya Ultra, Kyzikos Ultra, İda Ultra, Manavgat Ultra, Likya Ultra Gebze Ultra, Sapanca Ultra, Dağyenice Ultra ve her yıl yapılan Trail maraton koşularına katıldı. 

Kaynak: Haber Merkezi