Petrol fiyatlarında kısa vadede "keskin dalgalanmalar" öngörülüyor Petrol fiyatlarında kısa vadede "keskin dalgalanmalar" öngörülüyor

Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, bu yıl 20. kez düzenlenerek sektör profesyonellerini ve ziyaretçileri bir araya getirdi.

600’ün üzerinde firmanın katıldığı fuara 15.000’in üzerinde ziyaretçi geldi. 8 salonda 59.000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen organizasyonda, binlerce iplik çeşidi profesyonel alıcıların beğenisine sunuldu. 

Fuarın katılımcı ülkeleri arasında; Almanya, Amerika, Avusturya, Belçika, Brezilya, Belarus, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Çin, Endonezya, Fransa, Gana, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İran, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Katar, Kuveyt, Letonya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan ve Vietnam yer aldı.

BİNLERCE ÜRÜN TEK ÇATI ALTINDA SERGİLENDİ

Hazır giyimden ev tekstiline hayatın içinde her an kullanılan tekstil ürünlerinin ham maddesi olan ipliğin tüm çeşitleri olan; Pamuk, Elastan, Yün, Akrilik, Viskon, Polyester, İpek, Naylon, Tekstüre, Fantazi, Organik, Polipropilen, Rejenere, Metalik, Teknik, El Örgü, Elyaflar Bobin, Masura ve Makaralar, Tekstil Boya ile Kimyasalları sergilendi.

DOĞADAN GELECEĞE

Fuarda öne çıkan bir diğer alan ise "Doğadan Geleceğe Sergi Alanı" oldu. Burada, doğa temalarından ilham alan renklerde üretilen ve doğa dostu üretim süreçleriyle elde edilen iplikler ve kumaşlar, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Kaynak: İLKE DUYAN ERGÜR