Venedik ve Lido arasında yer alan Poveglia adası, dünyanın en 'perili' yeri olarak anılıyor. Terk edişmiş haldeki adada kullanılmayan bir akıl hastanesi bulunuyor. Bu hastanedeki doktorun, adadaki çan kulesinden atlayarak intihar ettiği söyleniyor. Poveglia'nın ürkütücü hikayesi bu kadarla da kalmıyor.

Kendisi gitti iddialar patladı! Santos'a Al-Musrati suçlaması Kendisi gitti iddialar patladı! Santos'a Al-Musrati suçlaması

Adanın, 1793'ten 1814'e kadar veba belirtisi gösteren insanların karantinaya alındığı yer olduğu biliniyor. Hastalıkla mücadele edebilmek için ölenlerin cesedinin yakıldığı  bu nedenşe adanın yüzde 50'sinin yakılan insanların küllerinden oluştuğu belirtiliyor. Ada hakkındaki diğer bir efsane ise ölenlerin yakılmadığı ve 160 bin hastanın bu adaya gömüldüğü yönünde. 

99 YIL BOYUNCA ONUN

2014 yılında İtalyan işadamı Luigi Brugnaro, 18 dönümlük arazi için yapılan açık artırmayı kazanarak, adayı 99 yıllığına kiraladı. İş adamının sözcüsü, adayla ne yapacağına henüz karar vermediğini ancak adanın bir şekilde kamu kullanımına açılmasını istediğini söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ