ABD Michigan'da bir çift, çocuklarını on yıl boyunca istismara maruz bırakmak ve onlara köpek muamelesi yapmaktan tutuklandı. Olayla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Kanıtlar; çocukların süt, yulaf ezmesi ve bir sosla karıştırılmış rahatsız edici bir köpek maması karışımını tüketmeye zorlandığını ortaya koydu. Ayrıca ev içinde zaman zaman da tasma takıldı. İstismarın ciddiyeti ve süresi herkesi şoka şoktu.  Ebeveynler, Kris ve Alan Jones, üç ayrı işkence ve üç ayrı çocuk istismarı suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı. Ayrıca hakim, davada kefaletle serbest bırakılma isteğini reddetti.

BETON ZEMİNDE YATIRDILAR

Mahkeme belgelerine göre; çiftin evlat edindiği üç çocuğu var. 2013 yılı sonlarında bu çocuklara tacizde bulunmaya başladılar. İstismar örnekleri arasında, hava nasıl olursa olsun garajda uyumaya zorlamak da vardı. Ek olarak Kris'in yerdeki halıyı kaldırdığı ve çocukları beton yüzeyde uyumaya bıraktığı bildirildi. İddiaya göre; Bay ve Bayan Jones, yemek sırasında çocuklara köpek tasması taktı ve onları sütlü köpek maması yemeye zorladı. Çocuklardan birinin açlıktan dolayı okuldaki çöplerden yemek yediği belirtildi.

MERDİVENLERDEN AŞAĞI İTTİLER

SON DAKİKA! İran-İsrail savaşı başladı! SON DAKİKA! İran-İsrail savaşı başladı!

Dahası, ABC 15 News'e göre; çift, çocukları merdivenlerden aşağı itti, yumrukladı ve hatta boğmaya çalıştı. Jones'ların evinin yakınında yaşayan bir komşu, çocukları sık sık evde koşarak tur atarken gördüğünü söyledi. Ebeveynler, yaramazlık yaptıklarında çocuklarını bir disiplin biçimi olarak kilometrelerce koşturarak cezalandırıyordu.


 

Muhabir: ERAYCAN ERGİNBAŞ