Fernando Santos, Beşiktaş’ın başındaki ilk maçında sahadan zaferle ayrıldı. Kartal, Karagümrük’ü 3-0’lık skorla mağlup ederken, özellikle ikinci yarıda ortaya konan iştahlı futbol çok beğenildi. Santos’un etkisi daha ilk maçta kendisini gösterirken, Portekizli hocanın maçtan sonra tribünlerle bütünleşmesi, “İşte Beşiktaş ruhu bu” dedirtti. 

KAZANMA SERİSİ ŞART


Santos’un gelişiyle takımda kazanma arzusu, heyecan ve disiplin arttı. Bu daha ilk maçta gözle görüldü ama tablo şimdilik böyle... İstikrar en önemli şey ve her şey skorla bağlı. Net olan bir şey var ki; o da Kartal’ın kazanma serisine ihtiyacı olması. Santos, bu konuda pozitif düşünüyor. Yönetimle bir yemek yiyen 69 yaşındaki çalıştırıcı, takım hakkındaki gözlemlerini aktarırken olumlu mesajlar verdi. 

‘2-3 TAKVİYE GEREK’


Santos’un, “Geldiğimde birçok şey çok kötü durumdaydı. İlk fark ettiğim şey futbolculardaki özgüven eksikliğiydi. Takım içinde diyalog sorunu da kolaylıkla fark ediliyordu. Futbolcular nerede oynadıklarının farkında değillerdi, ben onlara hatırlattım. Her şeyin başındayız, olumsuzlukları yavaş yavaş aşıyoruz. Kazandıkça futbolculardaki özgüven ve sorumluluk duygusu daha da artacaktır. Bunun için 2-3 maça daha ihtiyacımız var” dediği belirtildi. 

İLLA DA ABOUBAKAR

Yönetimden en az bir stoper, bir de defansif orta saha transferi isteyen Santos’un, kadro dışı isimler Aboubakar ve Rosier’in de affedilmesiyle “kadroyu daha da canlandırabileceğini” söylediği aktarıldı. Aboubakar, Kamerun Milli Takımı’nda sakatlandı ve durumu belirsiz.

Fenerbahçe maçı sonrası Icardi'den Ali Koç'a gönderme! Fenerbahçe maçı sonrası Icardi'den Ali Koç'a gönderme!

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ