Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Pazartesi günü Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen "Cinema for Peace" etkinliğine katıldı. Organizasyonun teması barış üzerine olmasına rağmen Clinton skandal ifadeler kullanınca salonda büyük tepki çekti. Sunucunun sivil ölümlerine şaşırıp şaşırmadığı sorusu üzerine Clinton, "Tabii ki şoke olmadım, çünkü savaşlarda böyle olur. Ama yüksek sivil ölü sayısı beni derinden üzüyor. Tabii ki kendilerini savunma hakları var." dedi.

"BİZ SOYKIRIM SİNEMASI İZLİYORUZ"

Bunun üzerine salondaki bir kişi Clinton'a tepki göstererek, "İsrail kendini savunmuyor, yapılan sizin maliyetini karşıladığınız bir soykırım. Sonra da kadın hakları üzerine mi konuşuyorsunuz? Siz ciddi misiniz? Hangi kadın hakları hakkında konuşuyorsunuz?Ortada sizin altında durduğunuz ABD yönetimi tarafından yapılan bir soykırım var.Şimdi de "Barış için Sinema" üzerine konuşuyorsunuz. Biz soykırım sineması izliyoruz" diye tepki gösterdi. Genç kadın salondan çıkarılsa da Clinton'ın skandal sözlerine tepkiler dinmedi. 

Kayıp kadın bulundu ama hala ortada yok! Kayıp kadın bulundu ama hala ortada yok!

Bir başka seyirci de Clinton'a, "Yüzlerce Pakistanlının öldürülmesinden sorumlusunuz. Afganistan’daki, Irak’taki; tüm Orta Doğu’daki savaşlara destek verdiniz. Siz bir savaş suçlususunuz. Siz iki yüzlüsünüz. Utanın. Hepiniz utanmalısınız" diye bağırdı. Ardından birkaç kişi daha salondan çıkarılırken, salondaki birçok kişi onları alkışladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ