İçtimai TV, Şampiyonlar Ligi, UEFA Konferans Ligi, UEFA Avrupa Ligi maçlarını şifresiz olarak ekranlara getiriyor. Uydudan izlenebilen bir kanal olan İçtimai TV'yi şifresiz izlemek için bazı bilgilere ihtiyaç bulunuyor. UEFA Konferans Ligi'nin bu haftasında da Fenerbahçe'nin Spartak Trnava ile oynayacağı mücadeleyi şifresiz olarak ekranlara getirecek olan İçtimai TV'nin uydu ayarlarını yapmanız gerekiyor. Peki Azerbaycan kanalı İçtimai TV'nin frekans bilgileri nedir, kurulumu nasıl yapılır?

Şike mi dönüyor! İngiltere'yi ayağa kaldıran karar Şike mi dönüyor! İngiltere'yi ayağa kaldıran karar

THY Euroleague'de heyecan başlıyor THY Euroleague'de heyecan başlıyor

İÇTİMAİ TV FREKANS BİLGİLERİ

Avrupa maçlarını uydudan şifresiz olarak ekranlara getiren ve Azerbaycan'da yayın yapan İçtimai TV'nin uydu ve frekans bilgileri aşağıdaki gibidir.

Uydu adı: AzerSpace/Africasat 1a

Frekans: 11175

Polarite: H-Yatay

Sembol: 27500

FEC: 5/6

10 numarada kim oynayacak? Fener herkesi çok şaşırtacak! 10 numarada kim oynayacak? Fener herkesi çok şaşırtacak!

İÇTİMAİ TV UYDUDAN ŞİFRESİZ NASIL İZLENİR?

Öncelikle televizyonunuzun bağlı olduğu uydu ayarınızı yapın. AzerSpace veya Africasat 1A'ya göre ayarlamana yapmanız gerekiyor. Daha sonra kumandanızdan uydunuzun ''Ayarlar'' bölümüne gidin. Buraya geldikten sonra ''frekans'' oluşturma seçeneğini seçin.

Galatasaray taraftarlarının çılgına döndüğü anlar: İndir lan onu! Galatasaray taraftarlarının çılgına döndüğü anlar: İndir lan onu!

Uydu adınıza AzerSpace 1 veya Africasat 1A yazdıktan sonra frekans bölümüne: 11175 yazın. Polarizasyon bölümüne H-YataY ve Sembol bölümüne de 27500 yazmanız gerekmektedir.

FEC değeri uydunuz tarafından ayarlanmış olacaktır. O yüzden bu alana dokunmayın. Kanal aramayı başlatın. Uydunuz İçtimai TV'yi bulduktan sonra kanal ekle seçeneğine tıklayın ve kanalınızı ekleyin. Keyifli seyirler.

TEK UYDU İLE İZLEME YÖNTEMİ

İçtimai TV'yi izlemek için asıl sorun ise birçok kişinin evinde tek çanak olması. Ama üzülmeyin bunun da bir çözümü var. Yeni bir LNB satın alın. Bunu mevcut Türksat LNB'sinin sağ bitişiğine yerleştirin. Bu işlemi yapmak için Multi Feed aparatı edinin. Bu aleti de televizyon ve uydu satan dükkanlardan edinebilirsiniz.

Neymarlı Jesus farkı gitti Neymarlı Jesus farkı gitti

LNB’yi sabitleştirdikten sonra, her iki LNB’den gelen kabloları kısaltmanız gerekiyor. Daha sonrasında da, bu iki kabloyu DISEQC ile birleştirerek tek kablo çıkışı yapmak zorundasınız. Bu çıkışı uydu alıcınıza bağlayabilirsiniz. Kablonun kaymaması için, bu kabloyu sarmanızı tavsiye ediyoruz.

Uydu alıcınızın menü, uydu ekle bölümünden ismi çok önemli olmamakla birlikte, Azerspace 1 ekleyip, bu uydu için Anten/DISEQC ayarlarından DISEQC’nin kaç numaralı girişine bağladığınızı kumandadan seçiniz.

Ronaldo'ya ağır suçlama! Şike mi yaptı? Ronaldo'ya ağır suçlama! Şike mi yaptı?

ŞİFRESİZ İZLEME KEYFİ

İçtimai TV ayarlarınızı yaptıktan sonra uydudan şifresiz maç keyfini yaşayabilirsiniz. Azerbaycan kanalında birçok Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi müsabakaları izleyicilere tarafından şifresiz olarak izlenebilmektedir.

İNTERNETTEN ŞİFRESİZ MÜMKÜN DEĞİL

Aslında İçtimai TV, internet üzerinden de izlenebilmekte. Ancak yayın kuralları gereği maç saatlerinde bu seçenek ortadan kalkıyor.