Kızıldeniz'de savaş çanları çalıyor. ABD'nin, Kızıldeniz'de bir Amerikan destroyerine atılan füzeyi imha ettiklerini açıklamasından saatler sonra Yemeli Husiler, bu kez ABD'ye ait bir ticari gemiyi vurdu. 

Ordudan yapılan açıklamada, gemisavar balistik füzenin Pazartesi günü Marshall Adaları bayraklı, ABD'ye ait ve işletilen bir konteyner gemisini vurduğu belirtildi. Ordudan yapılan açıklamaya göre herhangi bir yaralanma veya ciddi hasar bildirilmedi ve gemi yolculuğuna devam etti.

HUSİLERE SALDIRDILAR

Husiler, Kızıldeniz'de İsrail'e giden veya İsrail bağlantılı tüm gemileri vuruyor. Bu nedenle ABD ve İngiltere, Yemen'de Husi hedeflere geçtiğimiz günlerde saldırdı. Bu saldırıda Husilerin sözcüsü, üyelerinden beşinin öldürüldüğünü, altısının da yaralandığını söyledi.

Bu nasıl atletizm forması! Her şey ortada! Bu nasıl atletizm forması! Her şey ortada!

Husiler-3

"TARİHTEKİ EN BÜYÜK AKILSIZLIK"

Husilerin lideri Muhammed el Bukhaiti, ABD ve İngiltere'nin eylemini "tarihlerindeki en büyük akılsızlık" olara nitelendirip "yakında anlayacaklarını" söylemişti.

Nukhaiti, "ABD ve İngiltere, Yemen'e savaş başlatmakla hata yaptı çünkü daha önceki deneyimlerinden ders almadılar. Bu dünyadaki her birey iki seçenekle karşı karşıya: ya soykırım kurbanlarının yanında ya da faillerinin yanında yer almak.” demişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ