Sosyal medyada, AVM'lerde, okullarda veya kafelerde toplu kullanılan tuvaletlere girmek zorunda kalan bir genç kadın, hijyenik koşulların yerine getirilmemesi nedeniyle enfeksiyon kaptığını belirtti. Genç kadın, hemcinslerine seslenerek, "Bu pis kızlar yüzünden sürekli enfeksiyon kapıyorum. Yıllardır kadın hastalıkları doktoruna gitmek zorunda kalıyorum. Bu pis kızlar, benim ve birçok insanın sağlığını nasıl etkiliyorlar biliyor musunuz? Tuvalet peçetesini yere atıyorlar veya klozete atıp sifonu çekmiyorlar, idrarlarını klozet dışında her yere yapmaları veya pedlerini ped kutusuna atmak yerine yerlere atmak gibi" şeklinde ifadelerde bulundu.

3

Tuvalet eğitimi verilmesi gerektiğini ifade eden genç kadın, "Şimdi bana demeyin ki bunları söylemekten utanmıyor musun? Hayır, onlar yapmaktan utanmıyor, ben niye söylemekten utanayım? Onlar yüzünden ben enfeksiyon kapıyorum. Çünkü benim bünyem çok hassas. Bu toplu tuvaletler yüzünden birçok kadın kolaylıkla enfeksiyon kapabiliyor. Millete tuvalet eğitimi verilmeli" şeklinde konuştu.

4

Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü genç kadını destekleyen yorumlar yapmaktan geri kalmadı. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Gerçekten pisliği nedeniyle tuvalete giremediğim çok oldu" yorumunu paylaştı. Bir başka kullanıcı ise, "Her seferinde dışarıda tuvaletimi yapmam gerektiğinde bir şekilde hasta oluyorum" şeklinde yorumda bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ