Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Naroğlu 4 buçuk yıllık görev sürelerinin 2 yılı pandemi olmasına rağmen gençlere hem eğitim hem de sosyal aktivite konusunda belediyenin bütün imkanlarını kullandıklarını, bunda da belediye başkanı Mesut Üner’in sporun içinden gelmesinin büyük etkisi olduğunu kaydetti. 

“5 BİN ÇATALCALI GENCİMİZE SPOR YAPTIRIYORUZ

Bayram tatilinde bin 440 ton çöp Bayram tatilinde bin 440 ton çöp

SORU: Çatalca Belediyespor olarak kuruluşunuzdan bugüne kadar amaçlarınıza ulaştığınızı söyleyebilir misiniz? 

LOKMAN NAROĞLU: Belediyespor’u kurma amacımız Çatalca Belediye bünyesinde oluşturduğumuz spor akademisindeki öğrencilerin yetenekli olanlarını yarışmacı duruma getirmekti. Yaklaşık 5 Bin Çatalcalı gencimize spor yaptırıyoruz. Bunların içinde 15 branşta Bin 60 tane lisanslı sporcumuz var Çatalca’da. 4 buçuk yılımızın 2 yılı pandemi olmasına rağmen 15 branşta bu kadar lisanslı sporcuya ulaşmak hedefimize ulaştığımız anlamına geliyor. Çatalca Belediyesi olarak 7 ile 20 yaş arasında spor yapmayan genç kalmasın sloganı ve hedefiyle yola çıktık. Bu hedefimizi yakalamış olmanın gururu var. Ayrıca yetenekli olan çocuklarımızı da 15 branşta tüm müsabakalara katılımlarını sağlıyoruz. 

“SPOR KONUSUNDA BELEDİYENİN TÜM İMKANLARINI KULLANIYORUZ”

SORU: Çatalca Belediyesi’nin gördüğümüz kadarıyla spora muhteşem yatırımlar var. Bunlara gözlerimizle de tanıklık ettik. Belediye olarak spora ayrı bir önem verdiğinizi söyleyebilir misiniz?

LOKMAN NAROĞLU: Belediye başkanımız sporun içinden gelen, sporcu ve antrenörlük geçmişi olan başkan. 2019 yılında vaatlerimiz içinde eğitim, gençlik ve spor vardı zaten. Çatalca biraz dışarıda kalan bir ilçe. Gençlerimize hem eğitim konusunda hem sosyal aktivite konusunda hem de spor konusunda belediyenin tüm imkanlarını kullanıyoruz. Bunda belediye başkanımızın gençlere, özellikle spora önem vermesinin büyük etkisi var. 

SORU: Çatalca Belediyespor olarak önceliğiniz başarı mı yoksa daha çok gence dokunabilmek mi? 

LOKMAN NAROĞLU: Belediyespor olarak A takım seviyesinde sadece vizyon projemiz olan kadın futbolu var. Bunun dışında A takım seviyesinde hiçbir takımımız yok. Tüm branşlarda altyapının tüm kategorilerinde katılıyoruz. Amacımız futbolcu, basketbolcu, hentbolcu, güreşçi yetiştirmekten çok gençliğimizin spor yapmasına imkan ve olanak sağlamak. Bunu yaparken doğal olarak yetenekli olanlar zaten ortaya çıkıyor. Bu ortaya çıkanlar da hem Çatalca’mızı ulusal çapta hem de ülkemizi uluslararası çapta temsil eder noktaya geldi. ONUR ÇAĞLAR

Kaynak: YEŞİM MÜNEVVEROĞLU