31 Mart Yerel Seçim sonucu tahmini tutmayan Ural'ın "Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Tarihi farkla alacak" sözleri çok konuşuldu. Kanal D'de sabah programı sunan Hakan Ural bugün programının canlı yayınında seçim sonrası ilk yorumunu yaptı ve kendini eleştirenlere isyan etti.

640Xauto 1-1

'SİYASETLE HİÇ İŞİM OLMAZ'

Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum karşılaştırması da Ural: ''Düşünce ve fikirlerimi hakaret etmeden söylerim. Siyasetle hiç işim olmaz çünkü siyaset benim karakterime ters. Yerel seçimlere gelelim ben Murat Kurum'u çok açık destekledim. Ama diyorum ki şunu sorun kendinize 'Ya bu adamın fikir ve düşünceleri var. Peki gerekçelendirebiliyor mu?' Bir başkası içinde bunu sorun.

'SAMİMİ BİR ŞEY VARSA BANA HATIRLATIN'

Ben beğenin beğenmeyin, doğru bulun yanlış bulun bir fikrim olurken temellendiririm. Murat Kurum'un saymakla bitmeyecek performansları bir şanstı hükümetin içerisinden bir bürokrat olması da ayrı bir şanstı. Samimi bulduğum bir bürokrattır. İstanbul'a dair vadettikleri de çok iyiydi. Ben mantıklı düşünüyorum. Çünkü bunun karşılığında Ekrem beyin vadettiği samimi bir şey varsa bana hatırlatır mısınız?

640Xauto-20

Didem Soydan kuyruk salladı: Kimse bir anlam veremedi! Didem Soydan kuyruk salladı: Kimse bir anlam veremedi!

'HAKARET ETMEDİM'

Hepiniz şuan da İstanbullusunuz. Zorundasınız hatırlamak zorundasınız. Yok. Bilakis iki televizyon programına katıldı. Geçirdiği 5 yılın sorularıyla karşılaştığında 'hatırlamıyorum' dedi. Bak geçtim vaadini. Ben de bu gerekçelerle yüzde yüz Murat Kurum'un rahat alacağını düşünüyorum dedim.

Ekrem İmamoğlu'na hakaret etmedim. Gerekçelerimle beraber ben iddialı bir şey söyledim. Buna tahammülsüzlük neden?'' ifadelerini kullandı.

Editör: Demet Sarova