Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilham alınarak inşa edilen cami, ibadete açıldı. İlçe Müftüsü Arif Yeşiloğlu'nun kıldırdığı namazıyla birlikte, cami cemaati dualarla yeni ibadethanelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

HERKESİN EMEĞİ VE İZİ VAR

Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta konuşan Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, "2021 yılında başladığımız bu camide birçok kişinin emeği, izi ve duası var. Bu eser, birlikteliğin bir ürünüdür. Ailemiz olarak bu eserin yapımı için karar aldığımızda birçok kardeşimiz, dostumuz, abimiz, büyüğümüz bizim de desteğimiz olsun dedi. Allah herkesten razı olsun" şeklinde konuştu.

Varank Zeyrek polemiği... Kanıtla istifa edeyim Varank Zeyrek polemiği... Kanıtla istifa edeyim

HAFIZ ALİ BALTACI KİM?

Hafız Ali Baltacı'nın hayatı ve hizmetleri de açılışta anılarla yâd edildi. 1933 yılında Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Baltacılı köyünde doğan Hafız Ali Baltacı, babası Hafız Âdem ve annesi Güzel Hanımefendi'nin oğlu olarak dünyaya geldi. Dini eğitimine köyünde başlayan Baltacı, hafızlık eğitimini tamamlamak için Vizana Hoca'da öğrenim gördü. İstanbul İmam Hatip Lisesi'ni dışardan bitirerek mezun olan Baltacı, 1964-1968 yılları arasında Kırşehir-Taburoğlu'nda; daha sonra ise 1968 yılından itibaren 1991 yılına kadar İstanbul-Arnavutköy Merkez Camii'nde İmam Hatip olarak görev yaptı. Hafız Ali Baltacı, 7 Ağustos 1991 tarihinde 58 yaşında vefat etti ve kabri Eyüpsultan'dadır.

Kaynak: YASEMİN COŞKUNÖZ