Beylikdüzü Belediyesi, kış aylarında artan soğuk hava koşullarıyla birlikte ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla harekete geçti. Metrobüs Meydanı'nda her gün sabah ve akşam olmak üzere toplamda 3500 kişilik sıcak çorba ikramı düzenleyen belediye, bu uygulama ile hem vatandaşlarına sıcak bir destek sunuyor hem de sosyal dayanışmanın güçlenmesine katkıda bulunuyor.

BÖYLE SÜRPRİZLE KARŞILAŞMAK GÜZEL

İlçede yaşayan ve çevre bölgelerden gelen vatandaşlar, Metrobüs Meydanı'nda belirlenen noktalarda ücretsiz olarak sıcak çorba ikramından faydalanabiliyorlar. “Sıcak bir çorba içmek, özellikle soğuk kış günlerinde çok iyi geliyor” diyen vatandaşlar “Günlük hayatın koşuşturması içinde böyle bir sürprizle karşılaşmak gerçekten güzel. Belediyemiz bu konuda çok duyarlı davranmış, ellerine sağlık" şeklinde konuştular.

KÜLTÜR MERKEZLERİ İLE KÜTÜPHANELERDE DE DAĞITILIYOR

Kan donduran cinayet! Önce dövüldü sonra çarşafla boğarak öldürdü Kan donduran cinayet! Önce dövüldü sonra çarşafla boğarak öldürdü

Ücretsiz çorba ikramı öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu kültür merkezlerinde de aralıksız devam ediyor. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi ile Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde de öğrenciler için ücretsiz çorba dağıtımı yapılıyor.

Kaynak: YASEMİN COŞKUNÖZ