Florida eyaletinde yaşayan 23 yaşındaki balıkçı Brandon Griffin, sıkça sosyal medya hesaplarından paylaştığı balıkçılık maceralarına bir yenisini ekledi. Griffin, son macerasında Panhandle'daki gözden uzak bir plajda yanlışlıkla büyük çekiç kafalı bir köpek balığını yakaladı. Zira bu tür köpek balıklarının avlanması oldukça nadir görülüyor ve Florida eyalet yasalarına göre onları avlamak yasak.

Soyu tükendiği düşünülen kayıp tür ortaya çıktı Soyu tükendiği düşünülen kayıp tür ortaya çıktı

2
Brandon Griffin, köpek balığını olabildiğince zarar vermeden kurtarmak için hemen okyanusa girdi. Griffin'in kancaya takılan köpek balığını kurtarmak için sergilediği mücadele anları, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. Griffin, PEN News'e yaptığı açıklamada, "Çekiç kafasının serbest kalmasını sağlamak için hızla harekete geçtim. Toplam mücadele 22 dakika sürdü, bu süre zarfında kancadan kurtulup güvenli bir şekilde uzaklaşmasını sağladık" dedi.


3

O anlar, sosyal medya kullanıcıları arasında büyük ilgi uyandırdı. Birçok kullanıcı, görüntülere hayranlık ve şaşkınlıkla yorumlar yaparak Griffin'in cesaretini takdir etti.

Kaynak: haber merkezi