Samsunspor maçında 70. dakikada oyundan alınınca çok bozulan ve el-kol hareketleri yapan Edin Dzeko, İsmail Kartal’ın bu kararını hiç beğenmediğini her haliyle belli etmişti. İtalyan basını da bu duruma kayıtsız kalmadı. 

“Bizim Kızlar” coşkulu sevinç gösterileriyle karşılandı “Bizim Kızlar” coşkulu sevinç gösterileriyle karşılandı

‘EĞER TEPKİ GÖSTERİŞMİŞSE BU MUTLAKA SORGULANMALIDIR’

İnter’in eski yıldızının Fenerbahçe’nin “sırtlayıcısı” olduğunu savunan medyadaki bazı kalemler, “Dzeko’nun futbol anlayışında duygusallığa yer yoktur. O dünya futbolunun en büyük profesyonellerinden biridir. Ancak oyundan alındığı için bir tepkisi oluşmuşsa, bu teknik kadro tarafından mutlaka sorgulanmalıdır. Bunu kendilerine sormalıdırlar” dediler.

DZEKOKAPAK

‘ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORSANIZ BUNUN YOLU DZEKO’DAN GEÇER’

“Fenerbahçe şampiyon olmak istiyorsa bunun yolu Dzeko’dan geçer” fikrini savunan aynı otoriteler, “Dzeko her zaman oyunun içindedir. Eğer çok kötü oynamıyorsa ya da sakatlanmadıysa ve elinizde ondan daha iyisi yoksa, üstelik gole de ihtiyacınız varsa, Dzeko oyunda kalmalıdır. Maceraya gerek yok” görüşünü savundular. 

dzeko-2

‘FENERBAHÇE, GALATASARAY’A ORANLA DAHA KIRILGAN BİR YAPI’

Çizme basınında çıkan bazı haberlerde ise Fenerbahçe’nin Galatasaray’a oranla daha kırılgan yapısının olduğu, takımı lider olmasına rağmen İsmail Kartal’ın çok eleştirildiğine değinildi. Söz konusu haberlerde Dzeko’nun Fenerbahçe forması altında 26 resmi maçta 20 gol-7 asisti bulunduğuna vurgu yapılırken, “Sıkışan oyunda ondan daha iyisini bulamazsınız” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ