Türkiye'nin köklü yerel gazetelerinden biri olan Sabah (Gaziantep), ekonomik sıkıntılar nedeniyle basılı yayınını sonlandırma kararı aldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Nurgün Balcıoğlu, "Türkiye’de gazetecilik yapmanın koşulları ortadan kalktı" diyerek kapanma kararını duyurdu.

SON DAKİKA I Google 28 çalışanının işine son verdi! SON DAKİKA I Google 28 çalışanının işine son verdi!

Balcıoğlu, kapanma kararı hakkında kaleme aldığı yazıda şu ifadeleri kullandı: "Sabah'ı sayfa sayısını azaltarak, mümkün olduğunca yayınlamaya devam etmek niyetindeydim. Ancak, iktidardan nemalanmayan herkesin büyük sıkıntı içinde olduğu bu süreçte bu pek mümkün değil. Gaziantep'te 1946'da Osman Nuri Tuzcu tarafından kurulan Gaziyurt Gazetesi, 1962'den beri 'Sabah' ismiyle yayın yapıyordu. Ancak, giderek artan maliyetler, düşen gelirler, pandemi ve deprem felaketi nedeniyle Sabah kapanma noktasına geldi. Gazetenin kurucu ve sahipleri, Osman Tuzcu ve Aykut Tuzcu'nun bana bağışlayıcı olacağını umuyorum."

Geçen yıl Adana'da 105 yıldır yayın yapan Yeni Adana Gazetesi de ekonomik sıkıntılar ve Basın İlan Kurumu'nun ağır şartları nedeniyle yayın hayatına son vermişti.

Kaynak: haber merkezi