Kolombiya'da Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, çocukların cinsel istismarını önlemek için şehrin en ünlü bölgelerinden bazılarında fuhuşu altı ay süreyle yasakladı. Gutierrez, yasağın popüler kulüplerle dolu ve binlerce turistin uğrak yeri olan Provenza ve El Poblado mahallelerinde uygulanacağını söyledi.

Bu bölgeler yabancı müşteri bulmak için sokaklarda dolaşan seks işçileri arasında oldukça popüler. Gutierrez, suç şebekelerinin küçükleri bu bölgelere götürdüğünü ve onları seks işçiliğine zorladığını söyledi.

KOLOMBİYA'DA YASAL

Çin'de şehirler batıyor! Yarısı yok oluyor Çin'de şehirler batıyor! Yarısı yok oluyor

Gutierrez, "Bu bölgenin kontrolünü geri almalıyız. Topluluğu korumak bizim için çok önemli" açıklamasında bulundu. Seks işçiliği yetişkinlerin rızasını içeriyorsa Kolombiya'da yasal. Ancak yerel yönetimler, eğer kamu düzenine tehdit teşkil ediyorsa, bu faaliyeti şehirlerin bazı kısımlarında geçici olarak yasaklayabiliyor.

Medellin'deki fuhuş yasağı, Amerikalı bir adamın otel odasında 12 ve 13 yaşlarındaki iki küçük kızla birlikte bulunmasından birkaç gün sonra geldi. Bu olay yerel medyada geniş çapta yer almıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ