Fenerbahçe transfer sezonunun son günlerinde bir forvet eklemesi yapabilir. Dzeko ve Batshuayi dışında santrafor bulunmuyor kadroda. Umut Nayir’in da Pendikspor’a transferi bu bölge için tekrardan Serdar Dursun’u gündeme getirdi.

Serdar Dursun yedek kalsa da sorun çıkarmayan bir oyuncu. Zaten forvet rotasyonunda Dzeko ilk oyuncu ve ardından Batshuayi geliyor. Böyle etkili oyuncuların arkasında ya genç bir yetenek ya da Serdar Dursun gibi sabırla sıra bekleyecek bir oyuncu iyi olur.

Bir sıkıntı da takımdan ayrılmak istemeyen Kent ve onun Avrupa kadrosunda olması durumu.
Kent Lazio’dan gelen teklifi redetti. Aynı şekilde Hull City’yi de  kabul etmedi ve şimdilik takımda kaldı.

Avrupa listesinde adı yazılı Kent’in ve ara transfer döneminde sadece 3 değişiklik yapılabiliyor. Takımdan ayrılan Crespo, Umut Nayir ve stoper rotasyonundaki bolluk sebebi ile Serdar Aziz çıkartılıp yerlerine Bonucci, Çağlar Söyüncü ve Rade Krunic eklendi.

Sağ bek rotasyonu ise yine eksik kaldı. Çünkü kadro eklemesi yapılırken UEFA kısıtlamaları sebebiyley 24 kişilik liste yerine 21 isim kayıt edilebiliyor. Mert Müldür dışında kalıyor listenin.

Oysa Bonucci yerine Mert eklenebilirdi.

Fikstürü sıkışık olan Fenerbahçe kalan sürede 29/30 maç daha yapacak ve kadro derinliği önemli.

Hatırlarsanız Avrupa’da Danimarka ve Bulgaristan deplasmanları sakatlar ve listeye yazılamayan oyuncular sebebi ile sıkıntılı sonuçlanmıştı.