İlkin Tamkan, şu ifadelerle açıklama yaptı: "Nuri Fırat Tanış'ın ayrılığın ardından beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum." T24'e göre, Fırat Tanış'ın yapımcısı Tarık Güvenç, Tanış'a uzaklaştırma kararının henüz tebliğ edilmediğini belirtti. Yakınları, Tanış'ın da Tamkan'a karşı yasal girişimde bulunmayı değerlendirdiğini ifade etti. Tamkan, sosyal medya hesaplarından eski sevgilisi Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu. İlkin Tamkan'ın arkadaşı yazar Özge Mumcu da Tamkan'ın açıklamasını paylaşarak, "Arkadaşımın yaşadığı bu olayların birebir tanığıyım ve onun yanındayım" dedi.

Tamkan'ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Eylül ayının sonunda ilişkimizi sonlandırdığım Nuri Fırat Tanış'ın ayrılığın ardından beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum. Bu deneyim, benim için 'Yanlış bir seçimdi' diyerek geçiştirilemeyecek kadar yıpratıcı ve ürkütücüdür. Maruz kaldığım şiddet sarmalı, bana, aileme ve yakın çevreme şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız, tarifi ve tahmini mümkün olmayan duygular yaşattı ve derin yaralar açtı."

Kazakistan'da Hande Erçel ve Burak Deniz heyecanı: 'Bambaşka Biri' başlıyor! Kazakistan'da Hande Erçel ve Burak Deniz heyecanı: 'Bambaşka Biri' başlıyor!

Kaynak: HABER MERKEZİ