Herkese 'fakirsiniz' diyen Veysel Ulusoy haklı mı, haksız mı? Herkese 'fakirsiniz' diyen Veysel Ulusoy haklı mı, haksız mı?

Avukat Feyza Altun hakkında sosyal medyada paylaşımları nedeniye gözaltı kararı çıktı.


İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Güvenlik Daire Başkanlığı, Avukat Feyza Altun hakkında sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım sebebiyle, re'sen soruşturma başlattı.

Feyza Altun’a geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu X'te şeriatla ilgili bir tweeti nedeniyle gözaltı kararı verildi. İşte o tweet:

Feyza Altun karar ile ilgili konuştu:

"Anayasa’yı savunduğum için re’sen soruşturma Bugüne kadar hiçbir inançla ilgili en ufak rencide edici şey yazmadım yazmam da. Kimsenin dini inancı, hangi din olursa olsun onu yaşama biçimi beni ilgilendirmez. Şeriat benim için kadın taşlayan Taliban aklıdır. Bu ülke laik bir ülkedir. Şeriat bir din olgusu değil politik rejimdir. Dolayısıyla şeriata karşıyım sözlerimin de arkasındayım".

Ne yapacaklar anayasal düzeni savunduğum için beni mi tutuklayacaklar? Bu ülke şeriatla yönetilmiyr ve yönetilmeyecek! Hangi şerefli Türk Polisi beni bunun için tutuklayacak! Türkiye Laiktir Laik Kalacak! sözlerini de ekledi.

Kaynak: haber merkezi