Günlerdir ne sonuç çıkacağı merakla beklenen Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Başkan Ali Koç, ligden çekilmeyeceklerini, bunu 3 ay ertelediklerini açıkladı. Kongredeki en önemli konulardan biri de Süper Kupa maçıydı. 


"YA ÇIKMAYACAĞIZ YA DA U-19'LA ÇKACAĞIZ"

İki opsiyonları olduğunu belirten Başkan Koç, "Burada iki opsiyonumuz var; birisi hiç çıkmamak. İkinci opsiyonumuz 19 yaş altı takımıyla sahaya çıkmak. Büyüklerimizden aldığımız görüş, radikal bir tepki olacaksa Süper Kupa'yla başlamamız gerektiği yönündeydi. Ben buna sonuna kadar katılıyorum. Sen bize 'Ülke puanı, vatan, millet, Sakarya, yeni bir tarih belirleyelim.' diyeceksin, sonra 'Rakibiniz kabul etmedi.' diyeceksin. Sonra da 'İsterseniz ligdeki Fatih Karagümrük maçını erteleyelim, ona rakibiniz karışmıyor.' diyeceksin. Sen kupa finalini belirlemek için 15 Mart'ı beklemedin. 15 Mart'ta tur atladık. Zaten lanetli midir nedir bu Süper Kupa, bir türlü dikiş tutturamadı." diyerek tepki göstermişti.

Fenerbahçe maçı sonrası Icardi'den Ali Koç'a gönderme! Fenerbahçe maçı sonrası Icardi'den Ali Koç'a gönderme!


Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre, Fenerbahçe'nin yeni bir karar alarak, Süper Kupa maçı için yabancı hakem istediği belirtildi. sarı-lacivertli yönetimin, yabancı hakem atanmaması durumunda Süper Kupa maçına çıkmayacağını Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmen ilettiği öğrenildi.

Kaynak: HANDE DURMAZ