Lijnders Beşiktaş'a uzak Lijnders Beşiktaş'a uzak


RIDVAN DİLMEN: Galatasaray ilk kez baskı altında kalmaya başladı. Çünkü enerjileri bitti. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 7-8 puan fark olmalıydı. Şu an durumun 53'e 51 olması büyük olay Galatasaray için. 16 galibiyetleri var, 12'si tek farkla. 

Eksiklere, strese, baskıya rağmen, 51 puan yapıyorsun. Bu, savunmacıların maharetidir. Nelsson, Abdülkerim ve Muslera, puan farkını 2’de tutmayı başarıyor. Okan Buruk, 3 haftadır Zaha'ya katlanıyor. Bu maçta da Tete ve Zaha'yı çıkaramadı çünkü elinde oyuncu yok. Yönetim transfer yapmalı.

TUGAY KERİMOĞLU: Enerji eksik Galatasaray'da. Sakin ve reaksiyon veremeyen bir oyun var. Son haftalarda 1-0 sonrası duran bir Galatasaray izliyoruz. Tete, Zaha, Ndombele... Bu üçüyle de olmadı. Olmuyorsa çok zorlamanın bir anlamı yok. Bundan sonraki haftalarda bu oyun Galatasaray'ın şampiyon olması için ne kadar yeterli olur? Allah Galatasaray taraftarına sabırlar versin.

İLKER YAĞCIOĞLU: Yani ne oldu bu transferlere, nasıl bu kadar geriye gittiler? Zaha tam anlamıyla bir hayal kırıklığı, Ndombele keza öyle. İnanılmaz derecede bir geriye gidiş var takımda. Bir şeyler eksik Galatasaray'da.

UĞUR MELEKE: Sarı kırmızılılar, sezonun büyük bölümünde olduğu gibi bir kez daha hayatta kalmayı bildi. Bu direniş ve yarışın içinde kalma becerisi, Okan Buruk ve öğrencilerini en iyi bildikleri nisan sonrası dönemde yarışmacı kılacak gibi gözüküyor.

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ