ABD düzenlenen güzellik yarışmasında, güzellik yarışmalarında görmeye hiç de alışık olmadığımız bir yarışmacı katıldı. ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yapan fizik mezunu, yapay zeka uzmanı ve pilot Madison Marsh, yetenekleri ve cesaretiyle 50 kişi arasından Miss America 2024 seçildi.

İLK UÇUŞUNU 16 YAŞINDA YAPTI

Miss America unvanını kazan ilk aktif asker olan Madison, ayrıca tekvandoda siyah kuşak sahibi. F16 ile ilk uçuşunu 16 yaşında yapan Madison, güzellik kraliçesi seçildikten sonra, "Kalıpları yıkabilen kadınları temsil edeceğim için çok heyecanlıyım." dedi.

Yarışmanın yetenek bölümü kısmında diğer yarışmacılar şarkılar söyleyip dans ederek hünerlerini sergilerken, Madison Marsh ilk pilotluk deneyimini anlatarak farkını ortaya koydu. Madison, "İster kokpitte olayım ister yerde, gökyüzünün sınır olmadığını biliyorum." diye konuştu.

Semih Kılıçsoy Dortmund'a Semih Kılıçsoy Dortmund'a


KRALİÇE OLMAK İÇİN GÜZEL OLMAYA GEREK YOK

Yarışmayı kazandıktan sonra Madison, tüm güzellik kraliçelerinin sadece güzel bir yüz olmadığını göstermekten gurur duyduğunu söyleyerek "Geçmişte, (güzellik yarışmaları nedeniyle) yargılanabileceğiniz ve bir lider olarak ciddiye alınmayacağınız yönünde önyargılı bir düşünceye sahiptik. Bu sadece liderlik rolünüze yaslanırken kadınsı olabileceğinizi kanıtlıyor." dedi.

Kaynak: ELİF KIZILÇAY