Müzik çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor Müzik çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor

İngiltere'de yapılan bir çalışma; pandemi döneminden bu yana evden çalışanların durumunu inceledi. Pandemi sırasında evden çalışmaya geçen kişilerin yüzde 46.9'unun kilo aldığı ortaya çıktı. Ayrıca alkol, sigara ve atıştırmalık tüketiminin arttığı gözlendi. Evden çalışan kişilerin önümüzdeki beş yıl içinde bilgisayarla ilgili sağlık sorunları yaşayacakları da iddia ediliyor. Birçok insan için bu duruma uyum sağlamak zor. Ancak zamanla herkesin bu şekilde çalışma için daha sağlıklı planlama yapması bekleniyor.

UYUM SAĞLAMASI GEREK

Ruh Sağlığı Profesörü Neil Greenberg, "“Vurgulanması gereken en önemli şey, evde çalışmanın ne iyi ne de kötü olduğudur. Dünyamızın daha fazla insanın evden çalıştığı gerçeğine uyum sağlaması gerekiyor. Evden çalışanların da buna uyum sağlaması şart. Mevcut teknolojik şartları değerlendiren firmaların bu tarz çalışma şekillerine kendilerini hazırlaması gerek. Çünkü zaman geçtikçe evden yapılabilecek işlerde şirketlere gelme zorunluluğu da düşecek gibi görünüyor" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ