Biliyorsunuz bu ülkede zemin, sporcu sağlığı vesayire tüm her şey bür takım zorlanmasın diye konuşulur. Bir hafta boyunca konuşulan, Avrupa maçı basın toplantısında dahi amiyane tabirle tehdit gibi söylenen Eryaman stadyumu gündemimizden düşmedi.

Gelin görün ki Rize stadı berbat bir zemime sahipken bir de üstüne yoğun yağışla futbol maçı su balesine döndü. 

İsmail Kartal bu zemine Szymanski ve Cengiz ile çıkarak büyük hata yaptı. Bu iki oyuncu da sağlıklı ve temiz zeminlerin adamı. Kaldı ki Szymanski ciddi formsuz.

Nitekim geri düştü sarı kanarya ve ilk yarı boyunca oyunda varlık gösteremedi. İsmail hocanın ilk yarı çamur ve su kaplı Ferdi kanadından atak denemesi kabul edilir değil.

İkinci yarı 45 dakika boyunca ya şampiyonluğu kaybedecek ya da yoluna devam edecek bir Fenerbahçe bekliyordu herkes.

Krunic, Szymanski ve Cengiz çıktı. Mert, İrfan ile sürpriz şekilde Serdar Dursun oyuna girdi.

Serdar Dursunun girişine mantık kuramadım açıkçası.  Farklı bir diziliş, farklı bir sistem deneyecekti İsmail Kartal.

Kariyerinin en formda sezonunu geçiren  İrfan Can Kahveci hem kilidi açan golün asistini yaptı hem de gol atarak maçı çeviren oyuncu oldu. İsmail hocanın onu kenarda bekletmezi hakaızlık gibi.

Yine benzer bir durum Batshuayi için de geçerli. Bu akşam oyuna giren Serdar golü atıp perdeyi açtı. Fakat oyuna onun girip Batshuayi’nin kenarda olması biraz fazla oldu.

Ferdi bir sağda bir solda oynuyor, cansiperane bir mücadele gösteriyor süperstar.

İsmail hoca kötü başladığı maçı yerinde hamlelerle çevirerek uzun aradan sonra tekrar kazandıran hamleyi yaptı. Fakat hoca forma adaleti konusunda biraz daha düşünmeli. Ayrıca duran toplardan sonuç alınamaması konusu da dikkat çekiyor.

İkinci yarıda oyun ezberi olmasada hücüm aklının sahaya dönmesi maçı çevirdi. İrfan Can hücuma kalite katıyor. Bu akşam Tadic’in al da at dediği bir pası gole çeviremeyen Dzeko’da etkiliydi. Golünü attı kaptan. Ve sonrasında Tadic’in bir diğer enfes asistini gole çevirdi İrfan Can. Tadic neden oyumda diyenlere de açıklama olmuş oldu.

Bu maç öyle bir maç oldu ki ya tamam ya da devam diyecekti Fenerbahçe.
Ve devam dedi.

Hakem Arda Kardeşler kötü nir hakem, Szymanski’ye Muammer Sarıkaya’nın yaptığı sakatlayıcı faulü gözünün önünde olmasına rağmen sarı ile geçiştirdi. Kardeşler’in hala maç yönetiyor olması ülke futbolunun eksikliği.

Maçın Üçlüsü

İrfan Can - Mert Hakan - İsmail Kartal