SON DAKİKA| Bakan Yerlikaya: 'Mahzen-29' operasyonunda 32 şüpheli yakalandı SON DAKİKA| Bakan Yerlikaya: 'Mahzen-29' operasyonunda 32 şüpheli yakalandı

Yerel seçimlerde Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi, sürpriz bir şekilde Yozgat ve Şanlıurfa'da kazndı. Türkiye genelinde ise oyların yüzde 6,19'unu alarak en çok tercih edilen 3. parti oldu.

Yerel seçimlerde vatandaşın tercihinde yaşanan büyük değişimlerin ardından erken seçim sesleri yükselmeye başladı. Yeniden Refah Partisi İBB adayı Mehmet Altınöz, erken seçim çağrısı yapan ilk siyasi oldu.

"GELİN, BİZİMLE HELALLEŞİN"

Zeytinburnu’nda bulunan il binasında basın toplantısı düzenleyen Altınöz, “Bütün ambargolara tehditlere, şantajlara, yalan haberlere rağmen bizimle birlikte yol yürüyen, bize inanan tüm İstanbullu hemşerilerimize teşekkürü bir borç bilirim. Bu süreçte bize çok ağır hakaretler eden, 14 Mayıs seçimlerinde ittifak yaptığımız ama bu süreçte her partinin kendi adayları ile girmiş olduğu yerel seçimde bizim kesinlikle layık olmadığımız hakaretleri yapan AK Parti yöneticilerine de seslenmek istiyorum; lütfen gelin bizimle helalleşin, bizimle helalleşmeniz gerekiyor." dedi.

"ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ"

Altınöz, erken seçimle ilgili olaraksa, "Türkiye şu anda Bangladeş şartlarında yaşıyor. Hatta bazı yerlerde de Somali şartlarında yaşıyor. Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır. Erken seçime giderken de elbette halkımız bizi şu anda üçüncü parti konumuna getirdi. Biz de üçüncü parti konumuna gelmiş bir partinin yöneticileri ve bu partinin sorumluluk sahibi olan insanları olarak bu iradeyi ortaya koymak zorundayız. Vatandaşımızın bize vermiş olduğu oyların karşılığını, bize gösterilen teveccühü onların bize vermiş olduğu yetkiyi parlamentoda kullanmak durumundayız. Erken seçimi an itibariyle en hızlı bir şekilde isteyen parti biz olacağız. Çünkü mutfakta yangın var. İnsanların cebinde para kalmamış esnaf iş yerini kapatıyor. Sonuç itibariyle erken seçim kaçınılmaz”
 

Kaynak: HABER MERKEZİ