Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, yeni görevine başlamasıyla birlikte ilk projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Yerel seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından, kazanan adaylar mazbatalarını alarak yeni görevlerine başladılar. Ankara'nın Etimesgut ilçesinin yeni belediye başkanı olan CHP'li Erdal Beşikçioğlu da bu kapsamda düzenlenen devir teslim töreniyle görevine resmen başladı.

Yargıtay'da başkan yine seçilemedi Yargıtay'da başkan yine seçilemedi

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla Etimesgut halkını bugün saat 11.00'de düzenlenen devir teslim törenine davet eden Beşikçioğlu, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerle ilgili de ipuçları verdi.

Belediyede protokol kapıları olmayacak"

"Eryaman Metrosu ile Çayyolu Metrosu'nu bağlayacak raylı sistem projesini Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız."

"Etimesgut'ta 3 tane üniversite var, ayrıca diğer üniversiteler de komşu ilçelerde ama Etimesgut'ta 1 tane bile öğrenci yurdumuz yok. Öğrenci yurdu açacağız."

"Eğitim seviyesi yüksek bir nüfus olmasına rağmen sosyal ve kültürel etkinlikler sınırlı. Etimesgut'ta oturanlar, etkinlikler için merkeze gitmek zorunda. Biz Etimesgut'ta sosyal ve kültürel etkinlikleri başlatacağız, vatandaşlarımız merkeze gitmek zorunda kalmayacak."

"Seçim çalışmalarında bana herkes Vali filmindeki gibi vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir yönetim istediklerini söyledi. Artık belediyede protokol kapıları falan olmayacak. Filmdeki uygulamaların gerçeğe dönüşmesini istiyor vatandaş."

Kaynak: HABER MERKEZİ