Bugüne dek başta eşi Kıvanç Tatlıtuğ olmak üzere Türkiye’nin bütün jönlerini giydiren Başak Dizer son dönemin müzikteki yükselen yıldızı Emir Can İğrek ile çalışmaya başladı.

6-44

Sizi nasıl bir gün bekliyor? 23 Nisan günlük burç yorumları Sizi nasıl bir gün bekliyor? 23 Nisan günlük burç yorumları

Emir Can İğrek’in önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği coşku dolu konserdeki tarzını Başak Dizer belirledi.

Emir-4

Emir Can İğrek konserinde Başak Dizer’in seçtiği ve ‘styling’ini yaptığı, Selen Akyüz tasarımı iki farklı sahne kıyafeti ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Ekran Resmi 2024 02 25 10.36.59

Başak Dizer verdiği bir röportajında tasarımcılığa nasıl başladığını şöyle anlatmıştı; "Küçüklükten beri resme yeteneğim var. Marmara bölgesinde resim yarışmalarında derecelerim oldu. Aileden gelen bir yetenek bu. Annem resim öğretmeni, dedem de ressam. Fakat daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandım ve son sınıfta daha fazla bastıramadığım güzel sanatlara ve resme ilgim ile moda tasarımcısı olmayı hedefledim. Bunun için Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü hocalarından dersler aldım. İtalyanca öğrenmek istedim, İtalyan Kültür'ü bitirdim.

Ekran Resmi 2024 02 25 10.37.12

Üniversiteden mezun olunca önce Floransa'ya, sonra moda tasarım eğitimi için Londra Central St. Martins'e gittim. Londra'da kaldım. Bu işin tam eğitimini aldıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve hemen işe başladım. Çok tanınmış bir markada üç buçuk yıl çalıştım. Sonra da tasarımcı olarak başka firmalarda koleksiyonlar hazırladım. Hayatımda, özellikle kariyer konusunda hep planlayarak adım attım. Belirlediğim hedef doğrultusunda çok çalıştım. Yani hayatta hiçbir şey tesadüfen olmuyor, benim fikrim böyle."

Muhabir: DEMET SAROVA