Güven ve huzur uygulamaları: 17 gözaltı Güven ve huzur uygulamaları: 17 gözaltı

2000 Evler Mahallesi Kafeler Bölgesi'nde gerçekleşen şok uygulama sırasında, Furkan S. isimli sürücü, 50 ZA 742 plakalı otomobiliyle dur ikazına uymayarak kaçtı. Dur ikazına uymayan sürücüyü takibe alan polis ekipleri, sürekli olarak sürücüye dur ikazında bulundu. Ancak sürücü, yapılan ikazlara aldırmayarak kaçmaya devam etti.

Kovalamacanın son noktası, Raşit Bey Mahallesi Kapadokya Alan Başkanlığı önündeki Kaya Şehir kavşağı oldu. Kırmızı ışıkta duran araçların neden olduğu engelleme ile ileri gidemeyen sürücü, geri geri gelip Kaya Şehir istikametine dönmeye çalıştı. Bu esnada resmi polis aracına çarptıktan sonra tekrar kaçmaya çalıştı.Sivil ekiplerin aracı takip etmesiyle birlikte, aracı durdurmaya çalıştılar. Kavşakta yan yola girerek kaçma girişiminde bulunan sürücü, polis ekipleri tarafından durdurulmak için önce havaya, sonra aracın lastiğine ateş edildi. Lastiği patlayan araç, daha fazla gidemediği için durmak zorunda kaldı.


Gözaltına alınan sürücü, alkol metreyi üflemeyi reddettiği için hastaneye sevk edildi. Polis ekipleri, dur ikazına uymayarak kaçan sürücüye çeşitli maddelerden yaklaşık 29 bin lira para cezası uyguladı. Olay yerindeki jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından araç, trafikten men edildi.

Kaynak: İHA