Yenişehir ilçesinin merkezinde, Cumhuriyet Mahallesi Silvan Bulvarı'nda meydana gelen kaza sonucunda, 34 GZG 816 plakalı Opel marka Grandland model araç sürücüsünün kontrolünden çıkarak beton elektrik direğine çarptı ve ağır hasar aldı.


Nişanlanan çiftin yaş farkı gündem oldu! Nişanlanan çiftin yaş farkı gündem oldu!

Olayın bildirilmesi üzerine, polis, sağlık ekipleri ve elektrik şirketi çalışanları olay yerine sevk edildi. Yaralı sürücü ismi belirtilmeyen kişi, ilk yardımın ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.


Aynı bölgede gerçekleşen ikinci kazada ise, 21 ADZ 328 plakalı aracın sürücüsü, elektrik tellerine çarparak durdu. Trafik polislerinin yaptığı kontrollerde, sürücü S.Ö.'nün yüksek alkollü olduğu tespit edilerek ehliyetine el konuldu.


Mahalle sakinlerinden Halit Yaşa, hızla gelen aracın direğe ve bir dükkana çarptığını belirtti. Ayrıca, parçaların 500 metre öteye fırladığını ve aracın bir ticari araca çarptığını ifade etti. Kırılan araç vinç yardımıyla toplandı ve alkollü sürücünün aracı çekici ile kaldırıldı. Polis, her iki kazayı da inceleme altına aldı.

Kaynak: İHA