Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre tiyatro ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı, 2023 Ağustos ayında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmuştu.

Cocuklar Duymasin Ud8E.jpg

Bu gelişme sonrası Tamer Karadağlı; "Şu anda bir şey konuşamıyorum. Artık Tamer Karadağlı olarak değil; kurumu temsil ettiğim için bir şey söylemem doğru değil. Daha çok yeni. Biraz zaman geçsin gerekli açıklamaları yapacağım. Şu an kurum ön planda." demişti. 

Türkiye'yi sarsan olayda flaş gelişme! Türkiye'yi sarsan olayda flaş gelişme!

Mv5Bn2Zjmti5Nmetngiwms00Oduxlthinwu M43Q.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yeni atama kararları bugün yayınlandı. Buna göre birçok dizi ve filmin senaristliğini ve yapımcılığını üstlenen Birol Güven, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü oldu.

Cocuklar Duymasin 5 Qcpf Cover

2002-2019 yılları arasında yayınlanan aile ve durum komedisi türündeki ''Çocuklar Duymasın'' dizisiyle 'Taş Fırın Haluk' karakteriyle özdeşleşen Tamer Karadağlı'nın ve aynı dizinin senaristliğini yapan Birol Güven'in bu görevlere atanması dikkat çekti. Çocuklar Duymasın dizisi Türk dizi sektörünün fenomen yapımlarından birisi olmuştu. 

Muhabir: DEMET SAROVA