Ebru Gündeş'in vokalisti olarak müzik kariyerine adım atan Derya Uluğ, daha sonra kendi albümüyle müzik sahnesine damgasını vurdu. Uluğ, son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir isim haline geldi. Sosyal medyadaki paylaşımları ve müzikteki başarılarıyla gündemden düşmeyen şarkıcı, son paylaşımıyla bir kez daha konuşuluyor.


Instagram hesabında 1.1 milyon takipçisi bulunan Uluğ, sahne tarzını paylaştığı gönderisiyle beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu. 

Şarkıcı, paylaşımına eşlik eden notta, "Zerafetlerinden ve enerjilerinden çok etkilendiğim insanlara konser vermenin büyüsüyle hafızama kazınan, unutamayacağım bir konserdi.


Onlar kim olduklarını biliyorlar" ifadelerini kullandı.

Cesur paylaşımıyla dikkat çeken ünlü şarkıcı, sosyal medyada hayranlarından gelen "Bu güzellik ne?", "Fiziğin harika", "Harika görünüyorsun" gibi yorumlarla büyük ilgi gördü.

Derya Uluğ kimdir?

İzmir'de 21 Şubat 1986 tarihinde dünyaya gelen Derya Uluğ, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymuş bir sanatçıdır. Henüz 8 yaşında iken katıldığı bir ses yarışmasında adından söz ettiren Uluğ, daha sonrasında Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Sanat eğitimine Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans ile devam eden Uluğ, 3 yıl boyunca Ebru Gündeş'in vokalistliğini yaparak sahne deneyimi kazanmıştır. Bu süreç, kendi müzik kariyerini kurma arzusunu pekiştirmiştir.

Ebru Gündeş'in yanında edindiği tecrübelerle profesyonel bir müzik hayatına adım atan Uluğ, 2016 yılında ilk albümü "Okyanus"u piyasaya sürmüştür. Bu albüm, milyonlarca kişi tarafından dinlenmiş ve 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde önemli bir ödül kazanmıştır. 2016'da, Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Çıkış Yapan Solist" ödülüne layık görülen Derya Uluğ, başarılı müzik kariyerine hızla yükselmeye devam ediyor.

Hafsanur Sancaktutan cüretkar sahnelerinin arkasında durdu: 'Genç kızlara örnek oluyorum' Hafsanur Sancaktutan cüretkar sahnelerinin arkasında durdu: 'Genç kızlara örnek oluyorum'

Kaynak: haber merkezi