ABD'de üniversiteler ayaklandı! Gazze için  harekete geçtiler ABD'de üniversiteler ayaklandı! Gazze için harekete geçtiler

Japonya'da görev yapan bir Donanma mensubu, yabancı bir hükümet çalışanına gizli bilgiler verdiği iddiasıyla ABD Ordusu tarafından casuslukla suçlandı. Astsubay Bryce Pedicini, Virginia'da Kasım 2022 ile Şubat 2023 arasında yabancı bir hükümet çalışanına en az 7 kez belge sağlamakla suçlanıyor. Ayrıca Mayıs 2023'te Yokosuka Japonya'da, ordunun gizli ağına bağlı bir bilgisayarın ekranını gösteren fotoğrafları da aktarmaya çalıştığı belirtildi. Suçlama belgesinde, bilgilerin Amerika Birleşik Devletleri'nin zararına ve yabancı bir ülkenin yararına kullanılacağına inanmak için gerekçeler bulunduğu söylendi.

DONANMA DOĞRULADI

Suçlamaların "ulusal savunmayla ilgili olduğu kaydedildi. Pedicini'nin tam olarak hangi belgeleri, hangi ülkeye ilettiği belli değil. Donanma, Japonya merkezli USS Higgins Destroyeri'ne atanan denizcinin soruşturma altında olduğunu ve yasal işlemlerin devam ettiğini doğruladı. 2009'da askere yazılan Bryce Pedicini bugüne kadarki süre içinde birçok destroyerde görev yaptı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından başka ayrıntıların da ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: Elif Kızılçay