Meksika'da Zacatecas'lı işadamı Óscar Octavio Aguilar Vera, Aguascalientes kentindeki Las Costillas de Sancho restoranında yedi kişiyle yaptığı toplantı sırasında kafasından vurularak katledildi.

Cinayet, 15 Şubat Perşembe günü öğleden sonra 15.00 civarında, müşteri gibi davranan iki kişinin onu yakın mesafeden vurmasıyla yaşandı.

Şok edici görüntüler, Aguilar Vera'nın o zamanlar az sayıda müşterisi olan işletmede diğer insanlarla birlikte yemek yediğini gösteren bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Birkaç dakika sonra tetikçi olacak olan iki denek, bitişikteki bir masada stratejik olarak konumlandırılmış, kimliklerini gizlemek için kepler ve yüz maskeleri takmışlardı.

29 saniyelik videoda katillerin gözlerini hedeften ayırmadan kendi aralarında nasıl mırıldandıkları görüldü. Daha sonra ellerinde silahla koltuklarından kalkarlar ve Aguilar'ın masasına yaklaşırlar. Sadece beş saniye içinde ölümcül atışı gerçekleştirip hızla oradan kaçtılar.

Aguascalientes Kamu Güvenliği Sekreterliği (SSP) yetkilileri, Aguilar Vera ve arkadaşlarının, madencilik patlayıcılarına ilişkin bir patentle ilgili telif hakkı anlaşmazlığını çözmek için restoranda bulunduğunu bildirdi. SSP başkanı Manuel Alonso García, işadamının 2019'dan bu yana madencilikte kullanılan patlayıcı formülünün fikri mülkiyetiyle ilgili hukuki bir anlaşmazlığa karıştığını açıkladı.

Fazla su tüketenlere ek ücret! Kuraklık krizi kapıda Fazla su tüketenlere ek ücret! Kuraklık krizi kapıda

Suçun, söz konusu ürünün telif hakkı için 70 milyondan fazla pesoya itiraz edilen hukuki davadaki gerilimlerle bağlantısı olabildiği ileri sürüldü. Güvenlik güçlerinin anında müdahalesine rağmen sorumlular henüz bulunamadı.

Kaynak: haber merkezi