Bayern Münih, Thomas Tuchel yönetimi altında bugüne kadar zorlu bir sezon geçirdi, Bundesliga şampiyonluk yarışında lider Leverkusen’den 8 puan geride kaldı ve geçen hafta Lazio'ya 1-0 mağlup olmasının ardından Şampiyonlar Ligi'nden de elenmenin eşiğine geldi.

Tuchel2 (1)

KANE VE MİN-JAE’YE RAĞMEN

Bu kötü tablo kulübün yaz boyunca yıldız oyuncular Harry Kane ve Kim Min-jae'ye 150 milyon Euro'dan fazla para harcamasına rağmen oluştu ve Tuchel topun ağzına geldi. Basında, Tuchel’in kovulacağı yazıldı.

Kulüp CEO'su Jan-Christian Dreesenise iddiaları doğruladı. Dreesenise, "Gelinen noktada sorumlu takımdır. İyi ve açık bir tartışma sonucunda, Thomas Tuchel’le çalışma ilişkimizi yaz aylarında karşılıklı anlaşmayla sona erdirme kararına vardık. 

Rashford ManU'da kalacak Rashford ManU'da kalacak

Hedefimiz, 2024/25 sezonu için yeni bir teknik direktörle futbola yeni bir yön vermek. O zamana kadar kulüpteki her bireyden Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga'da mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşması açıkça isteniyor” dedi.

Tuchel3 (1)

FAVORİ İSİM XABİ ALONSO


Tuchel ise yaklaşan ayrılışı hakkında, "Evet, görevim bitiyor. Bu sezon sonunda iş ilişkimizi sonlandıracağımız konusunda anlaştık. O zamana kadar tabii ki antrenör kadromla maksimum başarıyı yakalamak için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim” açıklamasını yaptı.

Bayern Münih’te Thomas Tuchel’in yerine düşünülen birinci isim, Bundesliga’da 22 maçtır yenilmeyen lider Bayer Leverkusen’in hocası Xabi Alonso.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ