Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan vatandaşlara hitap etti.

"Vatandaşımızın sağ duyusu sayesinde Türk demokrasisi rüştünü bir kez daha ispat etti. 31 Mart seçimlerini demokrasimize yakışan olgunlukla tamamladık" diyen Erdoğan, "Milletin iradesi sandıkta tecelli eder, millet sözünü sandık yoluyla söyler, siyasetçilere mesajını sandık vasıtasıyla iletir. 31 Mart bizim için bir bitiş değil aslında bir dönüm noktasıdır. Bugün AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na oy verenlerle birlikte demokratik haklarını kullanarak sandığın gücüne güç katan herkes kazanmıştır. Maalesef yerel seçim imtihanından istediğimiz, umduğumuz neticeyi alamadık. Partimizin organlarında mahalli idareler seçimlerinin neticelerini açık yüreklilikle değerlendireceğiz, öz eleştirimizi cesaretle yapacağız. Son 2 aylık dönemde 52 farklı şehrimizi ziyaret ettim, halkımla bütünleştim, kucaklaştım. Netice böyle oldu, her olanda bir hayır vardır" dedi.

Özgür Özel konsere gitti: Minik Dora, Özel'in koltuğuna talip oldu! Özgür Özel konsere gitti: Minik Dora, Özel'in koltuğuna talip oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından diğer satır başları şöyle:

-"Doğu ve Güneydoğu'da bölücü örgütün kölelerinin vatandaşa baskı ve hakaretine şahit olduk"
-"Seçimler demokrasilerin en kritik günleridir. Millet sözünü sandık yolu ile söyler. Millet uyarısını ve takdirini sandık aracılığı ile yapar"
-"Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için bir bitiş değil bir dönüm noktasıdır"
-"31 Mart seçimlerinde de Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilere ulaştırdı. Bu seçimin galibi demokrasimizdir, milli iradedir"
-"Bu yolu beraber yürüyeceğiz. Burada siyasi parti fark etmeksizin tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum"
-"Mesai harcayan seçim kurullarımıza, görevlilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Siz kardeşlerime ayrıca şükranlarımı ifade ediyorum"

Kaynak: AA