Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 31 Mart seçimlerine dair eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın adaylığına "çok iyi" baktığını belirterek "Ekrem Bey kaybeder" dedi. 

Tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, DEM Parti'nin uygun görmesi durumunda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olabileceğini söylemişti. 

Bayraktar AKINCI C ilk kez havalandı! Bayraktar AKINCI C ilk kez havalandı!

Cübbeli Ahmet Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, iletişimci-yazar Ferhat Murat'ın da katıldığı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. 

'CUMHUR'UN YANINDAYIZ'

Hacır'ın "Siz en son seçimde, 2019 seçimlerinde İmamoğlu-Binali Yıldırım yarışırken demiştiniz ki 'Ben Binali Yıldırım’ı destekliyorum.' Bu seçimde desteklediğiniz bir aday var mı özellikle İstanbul için soruyorum?" sorusuna Cübbeli Ahmet Hoca "Onu söylemeye ne gerek var? Biz Cumhur’un yanındayız yani her zaman. Şu an da Cumhur’un uygun olduğunu görüyorum" cevabını verdi.

'EKREM BEY KAYBEDER DİYE...'

Yarkadaş'ın "Siz Sayın Başak Demirtaş’ın adaylığına nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna "Çok iyi bakıyorum" yanıtını veren Cübbeli Ahmet, Yarkadaş'ın "Neden?" sorusunuysa "Ekrem Bey kaybeder diye" diye yanıtladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ