Premier Lig'de geçtiğimiz hafta Chelsea'nin Burnley ile 2-2 berabere kaldığı maç öncesi yaşananlar büyük tepki çekti. Orta saha oyuncusu Conor Gallagher, sahaya çıkmayı beklerken maskot çocuklardan biri Gallagher'e elini uzattı. Ancak futbolcu, siyahi çocuğun elini görmezden geldi.

Görüntülerin ortaya çıkması üzerine 24 yaşındaki futbolcuya, sosyal medyada ırkçılık eleştirileri yöneltildi. Chelsea ise, ikinci kaptanlarına sahip çıkarak Gallagher'ın maruz kaldığı suistimal düzeyinin 'tamamen kabul edilemez' olduğunu belirtti. Chelsea, kulübün tamamen kapsayıcı olduğunu belirterek videonun bağlamından tamamen çıkarıldığını savundu.

Özge Özacar: 'Fenerbahçe, anlatılmaz yaşanır cinsten bir aidiyet' Özge Özacar: 'Fenerbahçe, anlatılmaz yaşanır cinsten bir aidiyet'

Kulüpten yapılan açıklamada, "Chelsea Futbol Kulübü, Cumartesi günkü Burnley maçına ait sosyal medyada dolaşan ve bağlamdan oldukça saptırılmış bir video klibin farkındadır. Conor Gallagher'a yönelik daha sonraki düzeydeki taciz ve karalayıcı yorumlar tamamen kabul edilemez. Tüm kültürlerden, topluluklardan ve kimliklerden insanların hoş karşılandığı, çeşitlilik içeren, kapsayıcı bir kulüp olmaktan gurur duyuyoruz." denildi.
 

Kaynak: LİLA OKYANUS