Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçimler öncesi belirlenen adaylar, gelenekçiler ile değişimciler arasında adeta savaş başlattı.İzmir’de Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde iş insanı Mehmet Cengiz’e belediye arazisini sattığı ortaya çıkan Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinin ardından kıyamet koptu.
 

Chp1 (1)-1

KILIÇDAROĞLU, EREN ERDEM’İ KONUŞTURDU


Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığının son döneminde yardımcılığını yapan Eren Erdem, sosyal medya hesabı X’ten “KOL “KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR. Ama o kol Mehmet Cengiz’in koluysa; yen içinde falan kalmaz!” Geçtiğimiz günlerde, İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik olarak; Cemil Tugay’ın “önseçim, temayül, anket yahut örgüt referansı” olmaksızın dayatılması karşısında tepki göstermiş, böyle bir atama yapılması halinde şahsın Mehmet Cengiz ile ilişkisine dair belgeler paylaşacağımı belirtmiştim

Erenerdem (1)-1

EREN ERDEM: ENCÜMEN KARARIYLA CENGİZ HOLDİNGE PEŞKEŞ!

Tarih 21.11.2019

SON DAKİKA! İstanbul'da anket açıklandı! İmamoğlu şarkıyı yayınladı SON DAKİKA! İstanbul'da anket açıklandı! İmamoğlu şarkıyı yayınladı

Mehmet Cengiz’in talebi üzerine Karşıyaka Belediyesine ait bir arazi satışa çıkartılır. Tabi, öncesinde Cengiz Mengiz yok! Arazinin eder fiyatı üzerinden Mecliste rakam belirlenir. Ne kadar o rakam? Toplam 32.102.140TL

VE encümene getirilir.

Sayın Ali Mahir bey, ihale mihale YOK!

Buyrun size ENCÜMEN kararları.

Şimdi durun…

Mehmet Cengiz itiraz eder.

Başkan Encümeni toplar.

Ve fiyat değiştirilir.

Kaç para yapılır? 20.000.000 TL…

Encümenden karar geçirilir.

Mehmet Cengiz’e arazi satılır.

Ve Cengiz’e tam tamına 12.102.140TL kıyak yapılır.

Kıyak dediğime bakmayın. 2300 metrekarelik arazi üzerinde yapılan “livin İzmir” projesi (Mehmet Cengiz) kapsamındaki 2+1 dairenin fiyatını EK’te paylaşıyorum. O satışla beraber; Cengiz’e adeta yüzlerce daire (2300 çarpı EMSAL) peşkeş çekilerek, kamu kaynakları adeta yağmalanmıştır.

Mal kimin? Halkın. Kıyağı yapan kim? Halk adına yetki kullanan Belediye Başkanı…” diye yazdı.
 

Cemiltugay (1)

“ACEMİLİK DÖNEMİMDİ, SATTIM”

Cemil Tugay ise satışı doğrularken “Belediyenin borçlarını kapatmak durumundaydım ve acemi olduğum bir dönemdi. Çalışanlar araziyi satarsak gelir elde edebileceğimizi söylediler, ben de Mehmet Cengiz’le pazarlık yaptım ve burayı sattım” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta Özgür Özel’le bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İzmir’de Tunç Soyer’i aday yapmayacaksan sakın Cemil Tugay’ı da aday yapma. Hakkında birçok iddia atıldı. Benim 5’li çete olarak adlandırdığım müteahhitlerden Mehmet Cengiz’e belediye arsasını sattı. Eğer o aday olursa, İzmir’i kaybedebiliriz” dedi.
Senol (1)

İL BAŞKANI İSYAN ETTİ, GENEL MERKEZİ TERK ETTİ

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun ise “Örgütün hiçbir şekilde fikri alınmıyor. Değişim dediniz, ama atamalar yine genel merkezden yapılıyor” diyerek Genel Merkez’i sinirli bir şekilde terk ettiği ve görevinden istifa edeceği öne sürüldü.

Kaynak: GALİP ÖZTÜRK