Lider Fenerbahçe domates, biber, patlıcanın organik bir şekilde rahatlıkla üretilebileceği bir zeminle karşılaştı Antalya’da. Rakibin hocası ülkenin en teknik oyuncularından biri Sergen Yalçın. Bu zemine o neder bilemiyorum. Yapay Zeka’lı federasyon çimler için bir algoritma, yarı organik çim sistemi bulacak mı bilemiyorum!

İsmail Kartal’ın Cengiz ve Çağlar hamlesi benim için sürpriz oldu. Geri kalan oyuncular ise kemikleşmiş kadro. İlk 10/15 dakika golü dendi Fenerbahçe ama sonrasındaki10/15 dakika ise Antalya aldı oyunu.

Ferdi’nin slalomlu çıkışlarını kilitleyen, Livakovic’e her buldukları fırsatta şut atan Çağlar - Djiku ikilisini çıkışlarda presle zorlayan Sergen Yalçın’ın takımı çalışmıştı.

İsmail Kartal’ın orta alandaki Krunic önüne İsmail Yüksek orta alanı baskılı Antalya orta sahasına karşılık vermekte zorlandı başlarda. Özellikle İsmail’in yüksek pas hatası ile oynaması bu konuda büyük etkendi. 
Sakat olan Fred’i yaratıcılık ve geçiş oyunumdaki ustalığı konusunda arıyor sarı lacivertli takım.
İsmail çok çalışıyor çok çabalıyor ama maçın 90. dakikasında ceza yayına çıkardığı hatalı top maçı teslim edebilirdi.

Antalyaspor’un baskısı sonrası Fenerbahçe Tadic, Szymanski ile fırsatlar buldu. Fakat fişi çeken Cengiz Ünder’in muteşem vuruşu oldu. Geldiğinde 15 milyon euro verilir mi diye söylenen muhasebecilere cevabı sahada vermeye devam ediyor Cengiz. Cengo topun hakkını vermeye devam ediyor.

İsmail hoca ikinci yarıda oyuna aynı düzenle devam etti. Bu maçlar artık şampiyonluk maçları. Bu virajları güçlü dönen sonunda ipi gögüslüyor. Savunmayı Bonucci’yi alarak 5’ledi İsmail Kartal. Bu hamle değerli bir hamle. Eleştirmek için kuyrukta olanların hesaplarını ise Bonucci’nin asisti, Batshuayi’nin golü bozdu.

Livakovic’in kurtardığı karambol şutu maça Fenerbahçe’nin konsantrasyonunu hissettirdi.
Szymanski’nin şut vurmakta tereddüt ettiği toplara hiç düşünmeden vurması gerekiyor. Bu akşam tutuktu Szymanski.

Çağlar Söyüncü’nün bu akşam çok iyi oynadığını ve takıma kalite kattığını söylemeliyim. Biraz daha alıştığında geçilmez bir savunması olacak Fenerbahçe’nin.

İsmail Kartal yaptığı değişikliklerle skor almayı da oyunu tutmayı da bildi. Kimi oyuna alsa canla başla çabalıyor, oyundan çıkanlar maçı yağmur altında ıslanarak izliyor. Bu ülkedeki en iyi “man managment” yapan hoca İsmail Kartal. Resmi maçlardaki 103 gol boşuna değil.

Maçın hakemi Volkan Bayarslan çok iyi niyetli ana bu seviyenin hakemi değil. Golde ofsayt yoktu. Yarı otomatik sisteme göre de öyleydi. Bir de yaygara koparanlara sormak lazım, Dzeko geride. Hizada olsa dahi ofsayt olmuyor. Dertleri ne acaba?

Bi taraftan da haklılar. Fenerbahçe maçı 10 dakikada bitirmeli ama gelin görün ki rakipler futbol oynamaya çıkıyor! O sebeple Fenerbahçe maçları çetin geçiyor.

Maçın Üçlüsü

Cengiz Ünder - Livakovic - İsmail Kartal